| raducu2302 a întrebat:

De ce daca asculti manele unii oameni te cred cocalar sau alte chesti neadevarate despre tine?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca asta e eticheta universala in societate a manelistului. Ca e cocalar. La fel cum ai spune ca si un rocker e satanist.
Gasesti cate un sambre de adevar in ambele cazuri (bine, faza cu satanismul nu vad de ce ar fi rea, ca e doar o banala religie, doar ca animalul simplu de rand nu poate intelege asta), da' asta nu inseamna ca se aplica la toti adeptii genurilor respective.
( Si ca tot vorbeam de cocalari, gasesti cate unul in aproape fiecare gen de muzica. E omul ala care se imbraca kitschos si da muzica tare. Asta e cocalarul prin definitie, nu se trage decat din manele.)

| AndreeaNustiu a răspuns:

Pentru ca cocalirii, rromii si altii asta asculta, de asta.Mie nu imi place acest gen, dar no ficeare cu placerile lui, cu gust sau fara gust.

| raducu2302 explică (pentru AndreeaNustiu):

Ma fata tagan esti tu! mie imi plac manelele pentru ca imi linistesc sufletul si ma linisteste... imediat sari ca cocalari, tagani asculta manele...

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru raducu2302):

Ma omule nu am spus ca esti tigan, am spus ca tiganii asculta in general manele nu te-am facut pe tine tigan, si nu am sarit, tu ai vrut o parere eu ti-am spus-o.Imi pare rau pentru tine ca ai inteles altceva.

| Locus a răspuns:

Deoarece manelele nu sunt o muzica culta pentru oamenii inteligenti sau pentru oameni culti si majoritatea,, cocalarilor''(in termeni populari)asculta genul asta de muzica.

| CuteAsFuck a răspuns:

Nu cocalarii sau țiganii ascultă, ci cei inculți. Versurile acelor cântece sunt jalnice. De aceea nu sunt apreciate. Ascultă o melodie rock (de calitate) să vezi ce înseamnă muzica.

| MiyakoSaki a răspuns (pentru CuteAsFuck):

Asa...bravo..big grin rock.....imi place poza ta cu Andy big grin

| CuteAsFuck a răspuns (pentru MiyakoSaki):

OMG OMG OMG Ști cine e. OMG OMG OMG *moment de fană nebună* big grin

| MiyakoSaki a răspuns (pentru CuteAsFuck):

Omg omg omg, cum sa nu stiu cine este
BVB \m/ big grin

| CuteAsFuck a răspuns (pentru MiyakoSaki):

Waaaa ești tare :3

| MiyakoSaki a răspuns (pentru CuteAsFuck):

Stiu laughingwinking

| CuteAsFuck a răspuns (pentru MiyakoSaki):

:O3