| anonim_4396 a întrebat:

De ce e toata lumea nebuna dupa Tranquila. Nu e urata melodia (pentru cine nu are virusul cu cocalari si manelisti si nu cunosc ce e ala reggaeton). Si de ce multi o considera manea cand nici nu pot face diferenta intre 2 genuri muzicale? O melodie latino (nu e cazul big grin) li se pare multora ca e manea... Nah, latinilor le place Inna, romanilor le plac latini laughing.

Răspuns Câştigător
| Perrystain a răspuns:

Pai na...fiecare an a avut cate un " hit" a fost Ai se eu tu pego( cred ca asa se scrie) si acum au inceput cu Tranquila. peste 2-3 luni o sa fie alta melodie si tot asa. happy si na daac ei nu stiu sa faca diferenta dintre mai multe stiluri de muzica nu mai ai ce sa le faci.

15 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

"Si de ce multi o considera manea cand nici nu pot face diferenta intre 2 genuri muzicale? "Jegul ala nu poate fi incadrat intr-un gen muzical, tocmai pentru ca este un jeg, nu o melodie.
Ti-am raspuns numai la asta pentru ca este singura intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru CautNume):

Mda ma rog... Fiecare cu parerea lui... Dar de ce o consideri jeg. Tie ti-ar placea sa creezi ceva la care ai muncit destul si pentru ca unora nu le place ce ai facut sa te trateze cu indiferenta si rautate, sa spuna ca acea creatie e un JEG?
Nu cred, si nu mai judeca asa aiurea.
Nu ca as lua apararea lui J Balvin, pentru ca nici mie nu imi place ritmul de la reggaeton, dar nu e prea frumos sa spui asa ceva, e chiar rautacios... Cum ai ajuns tu campionul zile nu stiu happy

| CautNume a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dreptul sa-mi spun parerea. Daca eu asta consider, asta consider si punct.

Sunt sigura ca melodia (ce oricum are 2 versuri) nu a compus-o el.Deci ce a muncit atat de mult? A cantat 2 versuri, dar si vocea lui fiind dupa modificata.

Daca eu creez ceva nu ma astept ca toata lumea sa ma laude.Ori tin cont de critici si incerc ca pe viitor sa evit ce am gresit(daca si eu cred ca merita luate in considerare criticile), ori ma doar undeva de ele.

Ce-am gresit de e asa ciudat ca am fost Campionul Zilei? Ca mi-am spus parerea?straight face

| anonim_4396 explică (pentru CautNume):

Esti praf din toate punctele de vedere. Genul de om care isi sustine parerea pana in panzele albe... Te rog termina discutia aici, ca nu are rost si nici raspunsul tau nu are rostwinking

| CautNume a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru aprecieri. Daca eu sunt praf, tu nici nu existi.Tu esti genul de om ce isi schimba parerea dupa cum bate vantul.Genul ala de om ce nu are niste gusturi, ce se lasa prostit de toata lumea.Te felicit pentru asta, ce sa spun straight face

| anonim_4396 explică (pentru CautNume):

Si cum ai ajuns tu la concluziile alea? Vezi ca esti proasta...

| CautNume a răspuns (pentru anonim_4396):

Cica eu sunt proasta rolling on the floor
Uita-te la tine, tu nici macar nu stii ce ai spus.Hai ca deja devii extrem de amuzant rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru CautNume):

Saraca, e fata ce sa ii ceri tongue

| anonim_4396 explică (pentru CautNume):

Mai lipseste sa spui ca esti si blonda laughing
Cati ani ai?

| CautNume a răspuns (pentru anonim_4396):

O, dar trebuia sa spui ca esti un taran ce se considera superior doar pentru ca este barbat.Ti-au bagat Wi-Fi la stana? Oh, dar stai, tu nu stii ce inseamna Wi-Fi pentru ca treiesti in Evul Mediu, am uitat.
Oricum, gata, ramai in lumea ta, aia in care barbatii sunt cei mai destepti, blondele sunt cele mai proaste, manele sunt la putere si n-ai dreptul sa-ti spui punctul de vedere.

| Mădă0611 a răspuns:

Reggaetonul si maneaua au cam acelasi ritm, in Spania e considerat manea, din cate stiu, si parca nenea Salam are o melodie ceva cu t-za t-za regheton, stiu doar expresia laughing, deci, uite asa se fac asocierile.

Răspuns utilizator avertizat
| Exorcist a răspuns:

Cocalarii astia din ziua de azi asculta doar ce vad la TV, nu au nicio treaba cu muzica

| Monikaaa a răspuns:

Daca un cantaret are versuri care nu sunt intelese de majoritatea asta nu inseamna ca e manea.de exemplu psy-gangnam style.mie una imi place tranquila pentru ca e amuzanta, nu toate melodiile trebuie sa fie lente si triste sau foarte energice spre rock.si poate e altfel melodia, dar din moment ce are linie sonora nu inteleg de ce sa nu fie bagata in grupa:muzica.