| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce genuri muzicale vă plac?

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu ascult melodii din absolut orice gen de muzica, sunt deschis la minte, dar apreciez muzica care transmite ceva, ceva emotional, ceva de viata, dedic piesa asta pentru toti pretinii mei buni

Ce rău am făcut la lume?
Că nu m'-aud vorbe bune,
Că nu m'-aud vorbe bune...
Numa' răle şi minciuni, măi,
Numai răle şi minciuni
De la pretinii mei buni,
De la pretinii mei buni, măi.

https://www.youtube.com/watch?v=N9qsBbBfydo

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu ascult melodii din absolut orice gen de muzica happy
(poate am exagerat cu absolutul, nu stiu ce nebunii exista pe lume).
Pana si sunetul balenelor imi place, mai pun uneori un video de 1 ora de pe Youtube. Sau sunetul orasului seara dupa 11. Sau chiar sunetul ala facut de nisip cand pasesti pe el.

Ok, ultima parte nu prea are legatura cu intrebarea, da am vrut sa arat ca nu sunt mereu morocanos. Ba chiar am scris ceva la inceput legat de intrebarea ta si de sensul ei, dar dupa am sters, am zis sa ma las de astea laughing))

| GabiDumitrescu a răspuns:

All metal stuff. Mai putin cele ultra-comerciale. Plus ceva oldies, clasica, electro (JMJ, Klaus Schultze), multe altele. De multe ori dau drumul la Bandcamp pe telefon si il las sa treaca prin toate cele, inclusiv hip-hop underground din diverse tari si prefer oricind ciudatenii de-astea prostiilor mainstream.

| Andreeush a răspuns:

Rock!

| SilentRain a răspuns:

Colinde

| Sofer a răspuns:

Hip hop/american
Rap
Manele
Si ce genuri o mai fi ca mai imi plac si altele.

| NLS a răspuns:

In afara de manele, populara din sudul tarii si hip hop de proasta calitate (fie amatori, fie versuri proaste) ascult aproape orice.
Cu accent pe rock (clasic, gothic, simfonic), si muzica electronica (trance, ambiental)

| aXy99 a răspuns:

Toate.
Rap, rock, metal, r'n'b, pop, jazz, blues, raggae, electronica, clasica si cam toate subgenurile aferete.

| sofisis a răspuns:

Hip hop, r&b, soul, raggae, jazz, muzica pop a anilor 80-90...astea imi sunt preferate.
In rest ascult absolut orice. Daca imi place ritmul, nu conteaza ce e.

| SG1995 a răspuns:

Bazic rap, trap, rock, pop, power metal, reggae, iar că am chef mai ascult și manele ca să nu mă ascund după deget. Depinde de stare.

| mentholinks a răspuns:

Nu exista un gen care să-mi placa în totalitate. Îmi plac mai multe melodii din diverse genuri. Tu preferi muzica populara din Maramureș sa înțeleg? Judecând după poza, probabil știi și sa dansezi, sau ma înșel?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru mentholinks):

De dansat, știu. Dar de muzică m-am cam săturat

| mentholinks a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

De cea populara sau de muzica în general?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru mentholinks):

Cea populară doar

| mentholinks a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Și acum ce asculți?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru mentholinks):

Muzică în spaniolă

| mentholinks a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Aha. Fain. Și eu am mai ascultat câteodată Thalia, Natalia Oreiro, dar doar puține piese ce-mi aminteau eu ca mi-au plăcut. Și mai e o piesa Tu Cafe parca se cheamă care îmi place, atât știu din muzica în spaniola. Ai putea sa încerci și ceva italiana sa vezi dacă te prinde, sunt câteva piese foarte faine după părerea mea mai ales dacă știi un pic și limba.

| oglindasultanului a răspuns:

Dancehall, futuristic, electro, hardstyle, progressive trance, glitch, acid house, techno, synthwave, goa trance, psychedelic trance, acid trance, acid techno... cam asta am mai ascultat in ultimul timp.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Heavy metal, black metal, dearh metal, rap, groove metal, thrash metal, nu metal si muzica clasica.

| Octavian199 a răspuns:

Toate, dar sa nu fie cu 'Casa mea, masina mea, femeia mea, banii mei'.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Nu sunt mare meloman. Așa că ascult cam orice, dacă-mi place melodia și/sau versurile. În afară de manele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu/mi plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica populara sau house dar foarte rar si rock

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am genuri preferate. Uite, de exemplu Travis Scott, nu canta doar un singur gen, dar toate melodiile lui îmi plac pentru ca îmi place vocea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Techno, Trance, Progresive, Hardstyle, EDM, pop, Hip-Hop, Rap, Trap

| Dandinelle a răspuns:

Hip hop
trip hop
dub
minimal
techno
rock
alternative rock

| PumpkinDoll a răspuns:

Emo trap/rap,metalcore, post-hardcore... putin Ramones, Nirvana, Michael Jackson, ceva muzica veche pop...habar n-am.A da, mai ascult clasica din cand in cand.

| IIIshaneIII a răspuns:

Poorno

| OrdanKarris a răspuns:

Cel mai misto gen muzical: Dark Ambient!
https://www.youtube.com/watch?v=Y0zJnymZT-I&t=0m20s

| asperger3 a răspuns:

Tot cu exceptia manelelor

| llleo a răspuns:

N-am preferințe. Dacă sună bine, mi-e indiferent genul.

| Miyana a răspuns:

Pop,R/B Contemporan,K-pop, Trap metal, Rap metal, Hip hop, Mumble rap, Relax music, Electronic dance music, Muzică rhythm and blues.