| boxeru a întrebat:

De ce exista rivalitatea intre oameni pe baza cantaretilor sau genurilor de muzica?

8 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Rivalitate exista in orice domeniu.

Toti isi doresc sa fie cei mai buni!

daniela
| daniela a răspuns:

Pai omul se poate certa sau impauna din orice, numai sa poata sa sara in evidenta... de ce nu si pe subiectul asta?

| sorin a răspuns:

Pai fiecare cu gusturile lui, mai rau ca la fotbal nu este crede ma, tu de ce crezi ca la fotbal se bat suporterii ca, chiorii? ce castig au ei?

| conflict a răspuns:

"Rivalitatea" apare si din felul fiecaruia; majoritatea transpun in viata personala pasaje din diferite melodii, si schimbandu-si felul de a fi fortat.La fel sunt si conflictele dintre suporterii unor echipe de diferite sporturi, la fel si cele intre sexe, etc.
De fapt, ideea e ca lumea nu prea mai respecta preferintele celor din jur, majoritatea devenind egoisti si mediocrii poate fara voia lor. Din puntul meu de vedere, sa fiu un pic mai la subiect, nu ma intereseaza ce-i place sau ce asculta cei pe care-i cunosc si chiar prieteni buni care asculta altfel de muzica, nu cred ca e un criteriu pentru a discrimina sau idolatriza pe cineva.

| adyth a răspuns:

Pentru ca gusturile difera..si fiecare crede ca genul lui(preferat) este mai bun ca celelalte.

| YepIsSuspended a răspuns:

Pt.ca unii oameni sunt prostitongue.

| cLaudYu a răspuns:

Fiecare persoana isi sustine genul sau de muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Concurenţa îi ţin în jocul rivalităţii.
Pa, pa.