| EvangelineDS a întrebat:

De ce imi tremura vocea de fiecare data cand incerc sa cant mai sus?

5 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

E posibil sa nu ai destul aer in plamani, necunoscand tehnica respiratiei. Si acest lucru se poate rezolva doar daca iei lectii de canto, pentru ca numai un profesor cunoaste secretul acestei tehnici.

| Wøodenpints a răspuns:

Temperatura scade odată cu altitudinea.
De ce vrei să cânți sus? Jos nu-ți place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Asa patesc si eu. Se intampla asa, pentru ca, Corzile Vocale nu sunt antrenate pentru asa ceva. Sa aveti o zi frumoasa.

| EvangelineDS explică (pentru anonim_4396):

Poti reusi prin antrenament?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EvangelineDS):

Da. Doar ca trebuie sa faci vocalize mai ample si sa canti mult si bine. Succes!