| TheCritic a întrebat:

Ce muzica preferati? Mie imi place sa ascult foarte mult Bizet, Bach, Beethoven, Rieu, Milburn, Verdi, Mozart, Vivaldi, Chopin, Strauss, Schubert, Ceaikovski, etc.Ma linisteste aceasta muzica si imi da energie, inspiratie...Ascult si alti artisti dar acestia nu imi lipsesc din iPod, telefon, CD's din masina, etc.Motivati raspunsul vostrutongueFunditabig grin

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Mie imi place foarte mult Richard Clayderman si mai ales melodia Mariage d'amour.Imi place aceasta deoarece am impresia ca in sunelete acelea stau ascunse toate gandurile si framantarile autorului si ca itii ofera posibilitatea de a visa spre versurile vietii proprii

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu nu inteleg nimic din numele mentionate mai sus( fiecare avem preferintele noastre xD )
Eu unu ascult parazitii, bug mafia, codu penal cel mai mult restul cat de cat

| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Ma bucr ca mai exista cineva care inca mia asculta muzica culta...Din pacate valuarile acstor muzicieni s-au pierdut in lumea autohtona in fata unor noi stiluri muzicale ce indeamna spre haos si distrugere.
Sper ca si ceilalti sa iti urmeze exemplul! Numai bine!

| Kesariona a răspuns:

Ascult Jrock love struck.Adica rock japonez.Artisti ar cam fii Miyavi,Gackt,Nana Kitade,Kanon Wakeshima,iar ca trupe Anli Pollicino,An Cafe,The gazette,SuG,Versailles,Megaromania,D=OUT,Guild, Lm.c, Lc5, etc.De ce? Pentru ca vine mereu cu ceva nou.Pentru ca in stilul lor (visual/osheare) pot sa ies din lumea asta sa ma transpun altundeva,sa fiu eu. Fara muzica asta, n`as fii ce sunt.E pur si simplu viata mea, cu ajutorul ei pot spune ca sunt alta.

| TheCritic explică:

@Maria-ascult pentru ca ma fac sa ma simt bine aceste piese, sa traiesc clipa, sa retraiesc momente minunate de cand eram un chem si sa imi reamintesc de persoane dragi pe care le-am lasat in urmabig grin
@Lost0in0your0memories:intr-adevar il putem numi artist pe Richard Clayderman. Talent, pasiune, devotament.E uimitor cate au in comun acesti mari artisti si ca multi dintre ei nu ne mai pot bucura cu prezenta si melodiile lor in prestatii live.E trist.E trist ca sunt nemuritori.Niste persoane ca ei ar trebui sa traiasca pentru totdeauna pentru a da o lectie si celor ce au uitat ce inseamna muzica si arta cu adevatat.

| TheCritic explică:

@liviu-fiecare cu preferintele lui...totusi ar fi bine, macar pentru cultura ta generala sa stii cine sunt "numele mentionate de mine mai sus"