| GoldCobra a întrebat:

De ce trupele de rock care au chitaristi care nu pot face nici un amarat de solo, tobosari jalnici, aceleasi versuri plangacioase
sunt promovati si cunoscuti spre deosebire trupele cu solouri uimitoare, instrumentisti buni, versuri demne si etc? sper ca stiti la ce trupe ma refer.

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Pentru că în general trupele slabe au reclamă cât pentru cinci. De aia trupele slabe sunt mai cunoscute, şi când trupele mari ajung să fie cunoscute, se duc pe apa sâmbetei.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Pentru ca asta deosebeste trupele comerciale de trupele adevarate. Am observat ca tot felul de manelisti si houseri jegosi care nu le plac rockul pentru ca suntem satanisti sau pentru ca unele genuri de rock urla mai asculta trupe de rahat gen: Black Veil Brides, Linkin Park, Slipknot etc.