| KristalPop a întrebat:

De ce unii se chinuie să introducă în muzica lor elemente din rock, gen chitări electrice, tobe, apoi să scoată şi clip în care să le arate, numai că, în clip, ei săracii nu ştiu nici măcar cum se ţine o chitară?

Răspuns Câştigător
| Sadic a răspuns:

Probabil că a devenit "cool", se pare că a ajuns un stereotip destul de des întâlnit. Ascult rock, muzicieni care ştiu ce înseamnă un instrument. am observat lipsa de inspiraţie a artiştilor din România...ei cam ţin chitare degeaba în mână.

8 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

De fapt, manelistii care au in video-uri gibson les paul si fender stratocaster chiar stiu sa cante, nu le tin partea, dar e chiar greu sa canti manele la chitara, mai ales pentru ca nu prea exista informatii pe internet, inveti doar daca-ti zice cineva. Ma rog, la alte genuri nu ma bag.

| Crucified a răspuns:

Am găsit ceva exact la ce te refereai tu. Chitări şi tobe + versuri de căcat.
www.youtube.com/watch?v=G2eSImRCQk8
No?

| TheAvenger a răspuns:

Să se dea mari mauzicieni,, ia uite bă, știu să cânt la chitară/tobe/etc etc,,. Dar, de fapt ei sunt varză. Habar n-au cum se cântă la instrumentul respectiv. Sau, varianta a 2-a, din lipsă de inspirație.

| ℜëßëℓå a răspuns:

Sa se dea si ei mari. Daca, cum spui tu, habar n-au sa tina o chitara nu am idee de ce se mai chinuie sa se mai prefaca. Sa zica lumea ca stiu si ei sa cante. Si nu numai la instrumente, unii fac asa chiar si cu vocea

| Duucu a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Da,dar vezi, tu asculți Demi Lovato și Vama veche...
Noi despre îia vorbim.

| ℜëßëℓå a răspuns (pentru Duucu):

Eh...vama lasa-i in pace, macar au voce laughing da' si Demi Lovato face asa? (ma rog, nu prea ma uit la videoclipurile ei, da' ii ascult muzica)

| Vans a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Vama Veche? Voce?
Nu prea cred.

| ℜëßëℓå a răspuns (pentru Vans):

Eheeee.....cat de cat laughing