| Danel17ceao a întrebat:

De curand,mi-am cumparat o vioara si de cate ori frec arcusul pe corzi nu se aude nimic interesant, decat un sunet enervant...Am inteles ca trebuie sa frec la ea pana se uzeaza(tin sa mentionez ca e prima data cand,cant la acest instrument)
Daca vi s-a intamplat si voua, astept sfaturi...dau funda!
Multumesc!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi normal ca nu se aude nimic, ce tu stii sa cînti la vioară? trebuie sa inveti notele, cintatul la vioară nu presupune frecatul arcușului pe corzi asa cum faci tu, de ce ti ai luat vioară daca nu stii sa cînti cu ea?