| RoooneyThePuf a întrebat:

Deci...chitara clasica, o pot folosi pentru a canta si melodii rock, sau mai lente?:dSau care chitara in afara de aia bass mai e buna pentru a canta rock? Plisss?

Răspuns Câştigător
| capisci a răspuns:

Ai nevoie de chitara acustica, nu clasica, pentru asa ceva. Sau eventual electrica, daca te tine buzunarul.

1 răspuns:
| pawool a răspuns:

chitara clasica poate fi folositita si pentru rock dar cand canti cu chitara clasica suna a folk rock... si pentru "Sau care chitara in afara de aia bass mai e buna pentru a canta rock?" eu nu vad alta chitara care poate sa mai intre in rock... poate daca este country rock atunci poate fi folosit bangio-ul da nu is sigur thinking