| Jeff92 a întrebat:

Eu ascult rock...dar de obicei aceleasi melodii pentru ca nu toate imi plac.De exemplu ascult Amon Amarth,Arctic Monkeys,Thousand foot cruch,Jennifer Rostock, Imagine Dragons si cred ca toti stiti melodia HUMAN...
Singura mai violenta e cea de la Amon dar mie imi plac mai mult celelalte.Si vreau ceva trupe cu muzica rock dar nu agresiva ...cam cum e Arctic Monkeys.Dau funda. Vreau si melodia si trupa

Răspuns Câştigător
| Cthulhu16 a răspuns:

Incearca Coldplay, Linkin Park, Three Days Grace, Breaking Benjamin, Skillet, Evanescence si 30 Seconds to Mars. Eu personal ascult rock mai vechi, nu stiu daca e genul tau, dar uite cateva trupe: Led Zeppelin, Pink Floyd, Guns N' Roses, Aerosmith sau Deep Purple

| syd a răspuns (pentru Cthulhu16):

Doar pink floyd, led zeppelin si poate primul album de la coldplay merita de aici.

4 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Nu știu dacă e pe placul tău, dar încearcă The NBHD dacă tot nu vrei trupe cu muzică rock "agresivă"

| syd a răspuns:

Incearca tame impala, the strokes, the kooks. de fapt cam orice basic indie, ca aia e si arctic monkeys

| diana141 a răspuns:

Sincera sa fiu niciodată nu mi-a placul rock-ul, dar totuși știu o melodie care mi-a plăcut de cum a început "Nightwish - Elan" e veche, dar mie mi-a plăcut foarte mult, mai ales pentru ca nu a atât de agresiva, sper să-ți placa! happy