| ҳ̸Ҳ̸ҳGeorgianaҳ̸Ҳ̸ҳ a întrebat:

Eu una nu ascult manele... dar voi ce parere aveti despre campania anti-manele? sunteti pro sau contra?(argumetati)

Răspuns Câştigător
| uNu_2249 a răspuns:

Eu nu ascult manele;
dar am prieteni, cunostinte care,, se scalda'' in acest gen muzical.
In fiecare zi, vad pe strada diferiti indivizi cu telefoanele la maxim ascultand manele;
Mai vad cum trece pe langa mine, o masina din care se aude,, maneaua'' de la,, o posta''.
Intru in diferite localuri si acolo aud spre stupoarea mea manele;
Intr-adevar, gusturile nu se comenteaza, dar nu se mai poate asa...stau sa ascult fortat de situatie, muzica pe care nu o suport.
Nu pot sa inteleg ce le-or place unora sa asculte melodii cu,, eu sunt golan, puscarias, borfas, tatal banilor, etc''.

20 răspunsuri:
| AnaisC a răspuns:

Contra-Detest acest stil o subcultura daca asc. o manea vomit tot ce am mancat pe 2 saptamana.

| MM a răspuns:

Si care sunt scopurile acestei campanii? Ce urmareste?
Chiar si formularea 'anti-manele' e o reclama la manele.Li se da prea mare importanta.Ar trebui lasati in pace, fiecare are dreptul sa asculte ce-i place.Nu imi plac manelele, dar se face prea mult tam-tam pe tema asta, dar nu se ia nici o masura.

| Razvan a răspuns:

Nu se va termina cu nimic concret. Un singur lucuru nu poti schimba si anume mentalitatea oamenilor.Nu au cum sa le interzica sa asculte manele.Nu au nici dreptul nici mijlocele necesarehappy

| Flav a răspuns:

Pai tocmai a scos Gutza o manea despre Basescu. Deci cum naiba sa faci anticampanie la campanie?thinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

E fictiva.
Maneaua are rolul ei, originea de unde a fost furata, destinatarii ei si doza ei de cultura. Deci, gusturile nu se discuta.

Abh
| Abh a răspuns:

Ah... tin minte ceva campanie de acu cativa ani... se pare ca tu doar acum ai dat peste ea, zuzi happy
Peste ceva timp vei veni sa ne zici ca America are un presedinte negru.

| Miruna3094 a răspuns:

Peste tot aud numai manele, e adevarat ca, gusturile nu se discuta dar totusi aculta la casti ca poate nu toata lumea iti impartaseste gusturile x-(

| Mony_4137 a răspuns:

Nu imi plac si nu inteleg un lucru la multe persoane care asculta manele. Spun ca tiganii sunt prosti, cretini, mincinosii, hoti etc dar muzica lor o ascultastraight face

| ҳ̸Ҳ̸ҳGeorgianaҳ̸Ҳ̸ҳ explică:

Draga Abh...nu acum am dat peste ea stiu de mult tipm de aceasta campanie dar acum am vrut sa vad mai multe pareri...

intelegi?

| M.G.R a răspuns:

Tot respectul pentru noua dreapta, pacat ca nu e asa dezvoltata.
Eu nu ascult manele...Multi spun ca nu asculta manele, dar dupa ce se imbata incep sa se dezlantuie laughing Macar sa nu mai spuna ca nu asculta manele laughing

| blue_butterfly a răspuns:

Fiecare sa asculte ce gen de muzica doreste, dar cu anumite limite. Daca se asculta manele in casti, nu am nimic impotriva dar, daca se aude de la parter pana la ultimul etaj, atunci propun sa se dea lege anti-manele. Ca tot a pomenit cineva de America, cum ar fi ca acolo sa se asculte muzica asa cum se asculta manele in Romania, la volum maxim, si fiecare ce muzica prefera? Ai auzi la un etaj muzica indiana, la alt etaj muzica arabeasca, la altul chinezeasca, africana, altii ar face karaoke ca in cluburile din Japonia etc. Nu cred ca s-ar putea trai normal in aceste conditii. Sau cum ar fi ca cei carora le place muzica clasica sa puna la maxim Mars funebru de Beethoven?
Ar trebui ca fiecare om sa fie respectat si sa aiba dreptul de a asculta ce muzica doreste, atata timp cat nu deranjeaza pe cei din jur.

| blue_butterfly a răspuns:

@onutzu, sper ca raspunsul tau este o ironie fina. Cred ca au tot dreptul sa interzica ascultarea oricarui gen de muzica cu volumul dat la maxim, cand deranjezi pe cei din jur, printr-o lege care sa prevada o amenda usturatoare. Cel putin asa se face in tarile civilizate. In Romania nu are cine sa dea aceasta lege. Nu cred ca se doreste asa ceva.

| StaRmAgiC a răspuns:

Nu sunt nici PRO nici CONTRA.Ascult orice gen de muzica.Numai sa sune frumos melodia.Si fiecare asculta ce vrea pana la urma.Gusturile nu se discut niciodata.

| Carouri a răspuns:

Exista o campanie? unde? Eu urasc aceasta subcultura.

| www_9242 a răspuns:

Eu sunt anti manele anti tagani. fara suparate 90% din cei ce asculta manele sunt tagani si tarani de la coada vacii isi scoae boxa la geam si da la maxim...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu ascult manele.Nu am niciun fel de parere despre astfel de campanii.Fiecare asculta ce vrea, cui nu ii place nu asculta. E simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maneaua este muzică incultă, obsecenă, şi lipsită de sens, oare de ce există? ştiu eu, pentru că numărul inculţilor piţipoancelor, idioţilor şi încrezuţilor, într-un cuvânt cocalarilor, se măreşte pe zi ce trece. Contra, evident, nu?

| UnOarecare a răspuns:

Eu nu sunt de acod cu aceasta campanie happy
Nu ascult manele, insa nu am nimic cu ascultatorii acestui ge (cu uniilaughing )
Fiecare e liber sa asculte ce vrea.
ps: la petreceri cred ca toata lumea asculta manele, in special dupa o anumita ora.

| adeeh a răspuns:

Nici eu nu ascult. dar altora le place.asa ca eu nu comentez despre ei. Nu sunt nici pro nici contra.

Fiecare asculta ce vrea si ce ii place!