| Miron_Liviu_1997 a întrebat:

Exista fani Depeche Mode pe aici? Daca da, am auzit ca in vara vor sustine un concert in Romania mai exact la Cluj.Intrebarea mea e:vor canta si melodiile si celebre ale lor sau doar cele de pe albumul pe care il promoveaza?

Răspuns Câştigător
| Kanajambe69 a răspuns:

E pentru a promova noul lor album. Deci vor canta piese de pe album, insa nu e exclus sa cate si alte piesa.
P.S. Biletele sunt epuizate din octombrie anul trecut.

| Miron_Liviu_1997 explică (pentru Kanajambe69):

Mai gasesti bilete, nu s-au epuizat toatehappy.Eu mi-am luat in ianuarie:d

7 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Bineînțeles că sunt... :D Concertul va avea loc pe data de 23 iulie 2017, vor fi 11 melodii de pe ultimul album și 12 hituri celebre... Bilete mai găsești aici: http://www.eventim.ro/......mance.html
Ne vedem acolo! :D

| aumih16 a răspuns:

Mie imi place cum suna noul album spirit si prima piesa a lor de pe acest album where's the revolution nu e rea piesa mie mi-a placut si albumul imi place se vede ca e ceva nou multi nu prea le-a convenit noul album pentru ca numai era depeche mode ce era in anii 80 si 90 cu alan wilder sau vince clarke asta este nu pot sa multumeasca pe toata lumea oricum e bine ca pe noul album al lor spirit apar cei doi membri care numai sunt acum in formatie dar eu am incredere in continuare in ei si ii sustin pe dave gahan martin gore si andrew fletcher chiar daca lumea nu se va impaca cu ideea asta ca sunt doar trei in formatie mi-a placut depeche mode mereu indiferent ca au fost cinci sau ca au fost doar patru sau chiar trei mie depeche mode mi-a placut mereu evident ca mai imi plac si alte formatii de synthpop new wave ca modern talking erasure pet shop boys blue system talking heads talk talk new order joy division camouflage human league etc asa toate albumele lor mi-au placut:

speak & spell din 1981
a broken frame din 1982
construction time again 1983
some great reward din 1984
black celebration din 1986
music for the masses din 1987
violator din 1990
songs of faith and devotion din 1993
ultra din 1997
exciter din 2001
playing the angel din 2005
sounds of the universe din 2009
delta machine din 2013
toate albumele aproape au fost un succes asa melodiile lor imi plac toate si alea din anii 80 cum ar fi but not tonight leave in silence see you everything counts master and servant a question of time a question of lust get the balance right! never let me down again the things you said blasphemous rumours sometimes somebody agent Orange new life dreaming of me the meaning of love photographic love in itself it's called a heart little 15 alea din anii 90 la fel enjoy the silence in your room walking in my shoes useless it's not good clean halo only when i lose myself barrel of a gun i feel you condemnation alea din 2000 la fel mai putin cateva care nu imi plac adica breathe dar precious peace wrong i feel loved freelove suffer well john the revelator lilian martyr hole to feed fragile the tension perfect astea toate mi-au placut si din anii 2010 heaven soothe my soul should be higher all that's mine goodbye cam astea oricum depeche mode a avut mereu piese frumoase si viitorul muzical vorbind a fost pe masura chiar daca treceau anii ei nu se lasau sub nici o forma nici nu aveau cum ca erau foarte populari mereu si au fost populari si inainte eu nu ii consider asa batrani incat sa se lase daca ei mai pot cine ii opreste sa numai faca muzica chiar nu inteleg dar sunt altii care sunt batrani si se tin bine in muzica si nu le-a afectat nici vocea nici instrumentele nici nimic asa ca nici depeche mode nu va renunta vreodata pentru ca nu simt nevoia ca se simt in stare la varsta care au poate ca ei inca se considera tineri in ciuda varstei lor care o au eu stiu ca nici unul adica nici vince clarke nu se mai intoarce dar nici alan wilder au ales proiecte separate adica erasure sau recoil si nu se mai intorc niciodata o sa le fie lor dor de depeche mode dar nu o sa aiba timp de asta asa ca lumea sa se obisnuiasca in continuare cu dave gahan martin gore andrew fletcher ca ei sunt imaginea acestei formatii de ani intregi lor poate le convine asa cum este formatia asta cu trei membri eu unul numai am nimic de obiectat imi place depeche mode si asa oricum nici o formatie nu trebuie sa fie la fel mereu trebuie sa se mai schimbe ceva tocmai ca sa nu fie acelasi lucru si asa este la artisti ei se cearta ei se impaca daca este sa se intample asa e in muzica nu poti ramane toata viata intr-o trupa poti concepe o cariera solo sau una cu o alta formatie

| Miron_Liviu_1997 explică (pentru aumih16):

Intrebarea era legata de concerttongue.Dar imi place sa vad ca mai exista fani DM infocati.Mie, sincer, albumul Violator imi pare cel mai bun album al lor, mai ales "Enjoy the silince" si "Personal Jesus" dar si melodia cea noua "Where is the revolution". Chestia e ca am 19 ani si prin generatia mea nu prea gasesc pe cineva, macar sa fii auzit de ei:p.

| aumih16 a răspuns:

Am uitat sa spun ca eu nu prea sunt cu concertele adica imi place sa ascult melodiile formatiei dar la concerte nu prea imi place sa merg eu nu am mers la concerte cu trupe din tara daramite cu trupe din afara asa ca nu prea sunt eu asa cu concertele asta este

| aumih16 a răspuns:

Se potriveste perfect melodia lor where's the revolution cu situatia din tara noastra cu revolutia pe care nu am avut-o la momentul respectiv in care au murit tineri cei mai multi ca batrani poate mai putini trist dar iata ca autorii mineriadei si revolutiei traiesc si astazi

| aumih16 a răspuns:

In cluburi am uitat sa zic spun ca la fel ca la concerte la fel nu prea ma intereseaza ca eu nu sunt cu cluburile acolo nu este distractie ci dezmat vezi barbati dezbracati femei dezbracate bei pana te faci ca porcul asa ca nu imi place nici in cluburi sa merg eu prefer alt gen de distractie oricare de cat concerte sau cluburi