| beyou21 a întrebat:

Fac parte dintr-o trupa dar nu avem impresar si am vrea sa ne lansam dar nu stim cum. Cu ce trebuie sa incepem? Intregistram o melodie intr-un studiou si apoi ce facem? Cum ne facem cunoscuti?

7 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Pai mergeti la o casa de discuri.
Dupa ce terminati de inregistrat melodia, o puneti pe net si o "imprastiati" pe diverse site-uri ca sa vedeti daca prinde la public, daca prinde dupa o dati la radio si va apucati sa faceti videoclipulwinking
bafta!

| hiphopbeatz a răspuns:

Depinde de genul de muzica. apoi mai conteaza sa incercati sa faceti rost de sponsori, si sa va faceti un site.sa face-ti un videoclip care sa prinda la plubic.[nu trebuie neaparat fete semigoale] apoi daca cantati pe partea de pop incercati sa dati de tom boxer& co deoarece el promoveaza muzica pop-dance. Rock-ul il puteti promova mergand in pub-uri cluburi si incercati sa faceti un concert:club A, suburbia, globlin, fire. la fel si la hip-hop.incercati sa intrati in legatura cu cei de hiphopkulture.

acum depinde si de ce fel de gen de muzica.

pace!

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Nu stiu chiar, si eu as fi vrut f mult sa cand dar nu am deloc posibilitati, eu cred ca cel mai bun plan pentru lansare este sa te faci cunoscut prin intermediul internetului, sa pui melodii/videoclipuri pe youtube, cat mai multe, cele mai bune, si cu siguranta v-ati alege cu multi fani, si cu rabdare probabil ca ati ajunge si voi sa fiti observati de cineva, vreun impresar, manager sau mai stiu eu... a 2-a chestie ar fi sa mergeti la emisiuni tv unde sunt tot feluri de concursuri pentru cantareti, mai multe nu stiu bafta

| jolie a răspuns:

Cautativa un sponsor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteti sa-mi trimiteti mai multe date despre voi la studioboomboom@gmail.com ev cateva foto si un demo daca exista daca nu facem unulhappyIn primul rand aveti nevoie de un manager muzical si abia apoi de un impresar asa ca va astept sa-mi scrieti si daca putem sa facem treaba...

| zxsds a răspuns:

Trimite-ti un mail la casa de discuri, veti da o proba iar daca sunteti acceptati, VOILA!

Linkuri pentru case de discuri:
http://zrecords.ro
http://www.roton.ro/

| cristina_2800 a răspuns:

Pai ar trebui sa faceti un anunt in ziar sau pe net. Si sa spuneti ca ati cauta un inpresar! Sa va a lansati o piesa!