| Summoning a întrebat:

Formatii rock, metal care nu au melodii despre religie?

5 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu multe formatii canta despre religie; multe canta despre petrecere,destrabalare si hedonism in general,fiind glam/hair metal(Motley Crue,KISS,Quiet Riot,W.A.S.P.,GNR),altele canta despre teme profunde(Dream Theater,Opeth,Soundgarden,Alice in Chains,Pearl Jam),unele n-au chiar nicio treaba cu religia(Rammstein,Oomph,Testament,Eluveitie,Avantasia,Gamma Ray,Sonata Arctica,Alcest). Sunt si multe de black sau death metal care nu o ard pe religie: Austere, Negura Bunget, Eutectica, Niflheim, Coldworld s.a.m.d

| Aneurysm a răspuns:

Judas Priest, Metallica, Lordi (ei asta sustin, dar nu stiu finlandeza thinking ), Nirvana, Paramore, Green Day, Megadeth (ce-am ascultat eu pana acum nu au despre religie), Black Sabbath, Guns N' Roses, Aerosmith, Kiss, Iris, Cargo, etc...Dar cui cartela mea de la telefon ii pasa de religie? straight face Atat timp cat e muzica buna, nothing else matters!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru Aneurysm):

Lordi nu canta in finlandeza, ci in engleza.

| Dania19 a răspuns:

Nightwish happy

| Vegah a răspuns:

O groază. Încearcă Korpiklaani, cântă despre băutură. Ascultă şi nişte power metal (de exemplu Manowar). Eu ştiu, Alestorm, Rammstein, depinde acum ce fel de metal vrei. Nu sunt aşa de multe trupe care cântă despre religie.