| Slash14 a întrebat:

Funda. Am inceput sa iau lectii de chitara cam de doua luni si totul merge bine. As vrea insa sa imi cumpar o chitara noua si nu stiu ce sa aleg, clasica sau acustica?

Răspuns Câştigător
| andryoo1 a răspuns:

Eu zic sa iti iei acustica! Poti canta mai multe genuri:rock, folk poate chiar si pop...,.si una electroacustica ar fi buna, ti-o poti conecta la amplificator sa se auda mai tare daca vrei..so..alegerea ta. Funda?happy

13 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Clasica este pentru clasica, flamenco, cealalta pentru rock, pop, folk etc.
Tu alegi.

| andryoo1 a răspuns (pentru RockNbeer):

Asta ii raspunsesem si eu, inainte sa vad comul tau/hahalaughing :asculti rock, deci....banuiesc si eu, dupa usernameul tau! yeaa.bravo,asta-u muzica adevarata...\m/

| RockNbeer a răspuns (pentru andryoo1):

Raspunsul tau are vreun inteles ascuns?
Sau vreai doar sa ma felicitit? big grin

| andryoo1 a răspuns (pentru RockNbeer):

Vreau doar sa te felicit, stay chill/laughing

| Thunderstruck a răspuns:

Mai intai vreau sa te intreb daca stii care-i diferenta dintre cele 2.

| Slash14 explică (pentru Thunderstruck):

Stiu care-i diferenta big grin

| Arhanghel a răspuns:

E mai bine acusticappptentru ca poti sa canti orice gen de muzica pe ea

| FearOfTheDark a răspuns:

Dupa nume esti fan Slash asa ca ia-ti acustica.

| هوراس a răspuns:

Daca esti fan slash, i-ati acustica big grin

| adinaiuliana a răspuns:

Acustica.

| puffii548 a răspuns:

Mai bine clasica

| xXKidda a răspuns:

thinking iei lectii doar de 2 luni siii se invata mai bine pe clasica. Pararea mea. dar daca ai deja una clasica mai bine acustica \m/ Bafta!

| Elenastanciu123 a răspuns:

Acustica e super. Uite un tip care canta la chitara acustica si iti poate confirma asta laughing. Cauta pe youtube: Sungha Jung