| casandra2222 a întrebat:

Funda pentru cine ma ajuta.am voce si cant frumos dar nu pot sa cant tare si daca cant mult nu mai cant asa frumos(manele)funda pentru primul care imi da sfaturi. fara sa injurati manelele.

Răspuns Câştigător
| dennys10 a răspuns:

Nu imi plac manelele dar pot sa te ajut. Fa exercitii vocale de 4 ori pe zi(cam din 4 in 4 ore[in jur de 17 ore]). Si un prieten de a meu a avut aceeasi problema dar nu cu manele. Funda?

5 răspunsuri:
| NimeniAlta a răspuns:

Incearca sa gasesti un stil muzical care sa se potriveasca vocii tale. Nu neaparat manele. Daca zici ca nu poti canta mult, cel mai bine cred ca ar fi sa canti house(desigur melodii in care vocea nu e electronica) pentru ca toate versurile sunt scurte si putinelaughing.

| Mentaaaaa a răspuns:

E din cauza manelelor strica geamuri, strica oameni strica tot rolling on the floor

| kolcov a răspuns:

Nu prea stii ce inseamna ca ai voce. daca canti manele nu cred ca ai voce, sincer laughing) pentru ca oricine cred ca poate sa cante manele destul de bine

| JustMe_8048 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca ar trebui sa faci mai multe vocalize...parerea mea

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Exerseaza. fa exercitii de vocalize.incearca sa scoti sunete cat mai inalte si apoi cat mai joase si o sa-ti iasa si cu voce tarelove struck succes...

fundalove struck