| Lluvia_8369 a întrebat:

Heii! Am o mica problema happy. Deci : Am o voce foarte frumoasa, cant foarte frumos dar problema este ca doar melodiile mai lente. gen Marina [telenovela] la inceput. Profesorul de muzica mi-a spus ca [,] cant foarte bine si frumos manele lentelaughing. Dar mie nu-mi plac deloc manelelehappy. As vrea sa pot canta si alte melodii nu doar lente happy. As putea face ceva "exercitii" sau ceva? happy pls help meeeee! love struck

byebye:*

11 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Primul sfat nu e prea bun. Mergi la un prof de canto, si inainte sa canti orice fa vocalize, cat de mult poti (pana si 5 minute de vocalize vor fii folositoare + vocalize zilnice).

| shadovv a răspuns:

Incearca sa canti careva melodii hip hop mai ritmate (gen Bitza - Fapte bune)... Chiar daca suna porst continua pana ti se va obisnuii vocea cu cantatul rapid.

Răspuns utilizator avertizat
| Deddu a răspuns:

Hei! fa cursuri de canto:p asa a fost si vocea mea la inceput si cu timpul a devenit din ce in ce mai puternica si mai prelucratahappyde asemenea trebuie sa faci vocalize zilnic. eu fac cam 2 ore de muzica pe zi asta singura karaoke pe melosii, vocalize, tehnici respiratorii etc binenteles 2 ore cu pauzahappyconcluzie: fa cursuri de canto (p. s nu la palatul copiilor ca nu reez nimic) fa particular sau daca in oras la tine este ceva gen"scoala populara de arte " sau ceva:p oricum iti urez succes daca mai ai ceva nelamuriri imi poti lasa un mesaj:*Pa-pa

| AηdeLle a răspuns:

Pai asta e din cauza timbrului vocal. happy.
Nu toti putem canta orice! Iar daca asta e timbrul tau vocal, nu cred ca niste exercitii te.ar putea ajuta. Dar poate totusi, niste cursuri de canto ti.ar forma mai bine vocea, si poate cu timpul, vei putea canta ce vrei tu, pentru ca si vocea ta se va mai schimbathinking Pana la urma, daca ai o voce frumoasa, si cine te asculta, te place, ce mai conteaza cat de lenta e melodia pe care tu o canti happy.
P. S.: si melodiile lente sunt frumoase, nu vad care e problemahee hee.

| Zenithf a răspuns:

Sigur, cauta un profesor bun care sa te ajute sa-ti formezi vocea. Daca stai in Cluj sau pe aproape spune-mi ca iti pot pune pile.winking

| xK74l1nx a răspuns:

Celin Dion...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu fa-ti si tu un exercitiu, nu stiu vezy tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melodiile lui Andra cred ca sunt foarte bune...ca si mie profu' de canto mi-a zis la fel
dar mi-a zis sa incerc sa cant pe melodiile lui Andra.sunt un pic grele dar cred ca te vei obisnui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca e greu si pentru tine asa am fost si eu la inceput staim sa cant muzica mai usoara dupa am fredonat cateva melodii a inceput sa imi placa si acum am ajuns sa cant muzica hip-hop

| Larisa_3287 a răspuns:

Incearca sa canti hip hop rock sau altele si poate o sa ti te formeze vocea