| KillMePlease a întrebat:

Heey
Imi puteti zice si mie ce gen de muzica preferati si de ce?
Si pentru argumentarea raspunsului sau ca sa vad de ce ati ales acel gen de muzica imi puteti da si cateva nume ale melodiilor voastre preferate?
Multumesc anticipat tuturor!

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Instrumentale, clasice, rock mai multe...Cat despre melodiile care imi plac sunt extrem de multe. Nu am chef sa fac o lista asa mare. Si nu stiu cu care sa incep si ce sa aleg daca as selecta putine.

| Sociopat a răspuns:

Ascult rock pentru ca asa imi soptesc demonii interiori.
#hardcore
#emo
#rebel
Ascult Black Veil Brides, Three Days, Grace, Slipknot, Linkin Park, Green Day si altele.

| Neo12 a răspuns:

"Prefer rap'ul fiindcă-mi rupe capul"
Iubesc rap'ul fiindcă reflectă realitatea, pentru că versurile alea înseamnă muzică adevărată.
Dar să ştii că nu toată lumea înţelege acest gen.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL5TRuUTC5iBsJCghDW811VRJ8PIkwt7IV
Astea sunt melodiile mele preferate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer rock-ul deoarece este unul dintre cele mai profunde genuri muzicale.Mă regăsesc în multe dintre versurile melodiilor cum ar fi Depeche Mode-Wrong sau Linkin Park-I'll be gone.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. nu ma asteptam sa va placa tuturor acelasi gen. ma asteptam la raspunsuri variatelaughing
Si multumesc şi pentru melodiile pe care mi le-aţi recomandat. am descoperit cateva melodii noi foarte... fainebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica clasica. presupun ca se subintelege de ce.
nu ca satananistii de mai sus.
glumesc evident laughing. mai ascult si rock si pop din cand in cand, dar muzica clasica predomina la mine.

| dan1998 a răspuns:

Rock/Metal si imi place orice subgen.De ce? Pentru ca exista instrumente adevarate, nu este facuta la calculator, si are niste mesaje pe care nu le gasesti in orice alt gen.

Si melodii...este foarte greu, este mai usor sa enumar doar albumele.

Iron Maiden-Blood Brothers(dar in general orice album de la ei, au un bass exceptional)
Megadeth-Last Rites Loved To Death(din nou nu ma pot decide, dar albumele dinainte de 1998 au fost geniale)
Black Sabbath-Black Sabbath
Metallica-For Whom the Bell Tolls
System of a down-Sugar(la aceasta trupa mi-e aproape imposibil sa aleg)
AC/DC-You Shook Me All Night Long
Guns N Roses-Nightrain
Deep Purple-Burn
Nirvana-Heart Shaped Box
Pantera-Walk
Motorhead-Overkill
Slayer-South of Heaven
Testament-Souls of Black
Rammstein-Buck Dich
Children of Bodom-If You Want Peace...Prepare For War
Amon Amarth-Twilight of the Thunder God
Eluveitie - Inis Mona
Sonata Arctica-White Pearl, Black Oceans
Kreator-Phantom Antichrist
Death-Voice of the Soul
Bathory - A Fine Day to Die
Wintersun -Beyond the Dark Sun
Ensiferum-Battle Song
Exodus - Piranha
Sepultura-Arise

Cred ca am exagerat, dar ar fi frumos sa cauti si ce au zis colegii de mai sus, ca tot suntem asa de multi pe acest gen happy

| TrialByFire a răspuns:

Muzica metal deoarece imi place foarte mult instrumentalul si sunt innebunit dupa chitara bass.Melodii preferate? Nu am asa ceva deoarece ascult melodii in functie de starea de spirit, uneori ascult melodii death metal uneori ascult melodii de trash metal, totul depinde de starea de spirit, si de faptul ca rar ascult cate o singura melodie deoarece prefer sa ascult albumul intreg.Doua melodii care imi vin in minte acuma sunt Motorhead-ace of spades si Testament-Native blood care imi plac foarte mult!

| Neberius13 a răspuns (pentru TrialByFire):

Thrash metal*, ca nu-i gunoi.

| Neberius13 a răspuns (pentru TrialByFire):

Metal. De ce? Simplu, heavy metal-ul e probabil cel mai complex gen de muzica care a existat vreodata. Cred ca doar muzica clasica se ridica la asa o complexitate. Si acum, de ce as prefera metal-ul clasicii in cazul asta? Datorita puterii uimitoare de care da dovada. Daca ai fost la un concert metal vreodata, sau ai spart boxele cu heavy metal, sigur stii la ce ma refer. Acum e greu sa exprimi in cuvinte acel sentiment dar poti la propriu sa simti muzica datorita intensitatii. Daca te nelamureste ceva, spune-mi, stii vorba aia "sa vorbesti despre muzica e ca si cum ai dansa despre arhitectura".
Cateva melodii preferate(doar cateva):
Wintersun - Sadness and Hate
Hypocrisy - Fearless
Tankard - Need Money For Beer
Lääz Rockit – Bad Blood
Iron Maiden - Paschendale
Slayer - Reign of Blood
Burzum - Dunkelheit
Burzum - Lost Wisdom
Tyr - Hold The Heathen Hammer High
Caladan Brood - Echoes of Battle
Daca mai vrei, cere doar, mai sunt multe de unde au venit astea.