| Indian a întrebat:

Hei! Bei de mult timp imi doresc sa cant la chitara. M-am documentat putin despre chestia asta, dar am cateva lucruri neclare.

Vreau sa invat singura sa cant la chitara si o intrebare imi tot vine imi minte. Ce fel de chitara sa imi iau? Am citit ca pentru. incepatori e buna una acustica, dar de care? Sau poate e buna una clasica? Habar nu am! Plss... daca se poate dati si exemple de firme si nume de chitari si nu vreau sa fie foarte scumpa.Pana in 5 mil. Vreau doar ca un hobby. Daca pe parcurs vad ca imi place, o sa imi iau alta, dar pentru inceput ce imi recomandati si sa se incadreze in buget?
App... vreau sa fie si bunicica ca daca se strica cand exersez ...Pls! Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| beautiful95 a răspuns:

Eu am o chitara acasa si din cate imi amintesc fiindca am luat-o de cativa ani am dat pana in 5 mil pe ea
chitara e buna... cant de mult timp la ea si nu are ink nici un defect
ce iti recomand este sa intrebi pe cineva cre cunosti si care are chitara
a mea sa stii ca nu e elctrica... e una clasica
si eu tot singura am invatat sa cant... nu sunt profesionista dar ma descurc
(fundita te rog)

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Cu vreo 300 de lei maxim iti iei una destul de buna si ii pui corzi metalice (ca sa fie acustica). Apoi inveti de pe youtube cateva chestii si te poti apuca de cantat. Eu mi-am luat chitara acum cativa ani doar ca sa pot canta "Time of your life" de la Green day, am reusit sa o invat si apoi nu prea m-a mai interesat decat f. rar.
La chitara nu prea are ce sa se strice, doar sa ii acorzi corzile din cand in cand, aia e tot. Iti trimit eu un soft pentru. asta daca vrei.

| Indian explică:

Multumesc pentru sugestii! Daca puteam va dadeam la toti fundita, dar din greseala am citit decat commentul lui OnutzZzza. O sa fiu mai atenta.Pe cuvant de cercetas! Daca mai aveti sugestii, fiti liberi sa la postati!