| ChiefAngry a întrebat:

Hei imi poate spune cineva niste teme de la care eu sa pot face niste versuri rap. Rog seriozitate si cine vrea imi poate da si un inceput (2 sau 3 versuri) Multumesc!

Dau Funda

2 răspunsuri:
| Nitroblast a răspuns:

Poti sa faci despre viziunea ta asupra societatii, tarii, tendintelor, asupra vietii tale/celor ca tine (desi astea au sens abia mai la "batranete" ca sa spun asa), sa iti expui nemultumirile prin intermediul versurilor, sa te iei (asta merge ca si exercitiu) de unu pe care ai pata la scoala sau mai stiu eu unde (dar ideal ar fi sa nu iasa din afara capului tau sau de pe coala de hartie de acasa), etc.
Ideea e sa lasi pe foaie ce vrei tu, nu ce cer prietenii tai, moda, tendintele, etc.

Succes!

| GodSmokeWeed a răspuns:

Poţi face rap despre tine, trecutul tău sau al altcuiva.