| vioreld a întrebat:

Cine imi poate spune si mie un program de,, filtrat" vocea? Ceea ce vreau sa fac este urmatorul lucru : am un negativ de la o melodie, am modificat negativul in proportie de 80%, am creat versuri si as vrea sa inregistrez melodia cu voce. Insa in inregistrare mi se mai aude si respiratia sau alte zgomote din jur; cum pot face sa se inregistreze doar vocea mea pe acel negativ fara alte sunete?
Rog seriozitate si fara raspunsuri aiurea!

1 răspuns:
| hellchild a răspuns:

Alege de ce ai nevoie http://www.nch.com.au/software/audio.html
si recordpad si wavepad merge sa scotii ecoul cu ele, deci sa se auda doar vocea. Funda?