| Metalheadforever666 a întrebat:

Ce formatii/cantareti credeti ca nu mai sunt cum erau si acum sunt varza? Si care credeti ca sunt cele/cei care inca sunt bune/buni? P.S:formatii/cantareti de rock/metal.

7 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Niciun artist ce inainte a fost bun n-are cum, brusc, sa devina varza, poate doar sa-si reanalizeze stilu' si sa incerce chestii noi care publicului s-ar putea sa nu-i placa.
Unii prefera sa-si schimbe stilu' si sa atinga o alta parte a scenei, poate mai numeroasa.Altii vor incerca sa se dezvolte pe plan muzical si sa unifice diferite genuri/subgenuri/influente pe care le-au adoptat de-a lungu' anilor, etc...
De ex Metallica anilor 80', care erau sansele sa reuseasca ceva cu kill 'em all?
Bine...ei ajunsesera un nume inainte de a scoate albumu, insa eu ma refer la faptul ca au venit cu ceva nou si inovativ, cand vii cu ceva ce nimeni n-a mai ascultat, exista o sansa extrem de mare sa nu reusesti nimic.
Aia varza is aia ce timp de 20-30 de ani au scos un singur album,care mai apoi, odata la nu-s cati cati ani sa-i schimbe coperta, numele si versurile.(AC/DC)
Ce-i clar ii ca niciunu' nu va putea vreodata sa devina mai varza decat era inainte, n-ai cum sa scoti un album bun si apoi urmatoru' sa fie varza, poate sa fie doar diferit.
Singura sansa sa scoti un album prost in adevartu' sens al cuvantului, ii sa te grabesti si sa nu-i acorzi destul timp.

| 9Mike a răspuns:

Pai, cei care sunt varza: Guns N'Roses, Black Sabbath, Bon Jovi (eh, nu sunt chiar varza, dar nu mai au aceeasi putere), Pheonix (trupa formata de Covaci),
Cei care inca canta foarte bine: Metallica, AC/DC, Scorpions, Iron Maiden, Iris (mi se pare ca suna chiar mai bine cu noul cantaret, uitand faptul ca mai nou canta in cluburi la maxim 200 de oameni).

Sunt sigur ca mai sunt multi altii, dar nu mi-i aduc aminte.

| 9Mike a răspuns:

Nu știu ce are aproape toată lumea de pe planetă cu Metallica. Vreți ca James să urle ca în '89? Sau ce nu vă place? Adevărat, și-au schimbat stilul, dar eu zic că sunt la fel de buni.

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Formatiile care cantau bine si acum nu mai canta bine, dupa parerea mea sunt Metallica, Korn, Guns'N Roses.
Iar cei are inca canta bine:
Hai sa fim seriosi, a iesit extraordinar albumul asta:http://www.youtube.com/watch?v=VWa3mPQLWHg

| SimpleIsCool a răspuns:

Bonjovi,metallica,ac/dc.

| almirock a răspuns:

Nu mai sunt cum erau: Iris, Phoenix, Vama Veche.
Sunt încă foarte buni: Trooper, Vița de vie...