| SmoKez a întrebat:

De curand am inceput sa fac rap. Compun de foarte mult timp, multe poezii si am zis hai sa incerc sa fac rap din ele. Avand in vedere ca melodiile mele preferate. sau in general ascultate sunt cantate de rapperi. As vrea sa stiu si eu cum as putea deveni un rapper mai cunoscut? Si cum as putea sa fac sa inregistrez cat mai bine melodiile? Uneori mi se aude exact cum as sufla. adica infundat. Alteori binisor. Incet incet incep sa ma indrept spre din ce in ce mai bine. As vrea totusi sa stiu cum sau daca ar fi cineva sa ma poata ajuta sa fac ceva din rap. Nu neaparat o cariera ci pur si simplu e o pasiune sa-i zic asa. O melodie de a mea o aveti aici : https://www.youtube.com/watch?v=1YXaYBmhHJY. Trebuie doar sa-mi mai ingros vocea. pentru ca imi pare prea. Nu-mi gasesc cuvintele. Ms!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi tare să realizezi ceva, dar îți trebuie aparatură pentru a înregistra, nu neeapărat performantă, dar cât de cât acolo să te auzi. Poate ai vreun prieten care are vreo cameră video. Prima dată înregistrează piese compuse de tine live să vezi dacă te "plac" ascultătorii. Dacă nu, nu-i nimic mai exersezi. Cunoscut vei deveni când vei avea versuri bune și originale. Baftă frate!

| AndyMkd a răspuns:

Iti sugerez sa cauti un studio care colaboreaza cu tineri din orasul in care locuiesti si sa negociati si sa iti faci tu versurile si un negativ si iti da piesa pe radio sau o pune pe youtubehappy

| DeeAlx a răspuns:

Imi pare foarte cunoscuta vocea thinking

| Eskyl a răspuns:

Am si eu ceva de pus aici... http://m.youtube.com/......p?/results