| erikaaaa15 a întrebat:

De curand mi.am luat o chitara si nu prea reusesc sa scot notele muzicale bine si anume cand apas pe corzile de pe grif si cand vreau sa scot sunetul nu prea suna asa bine, suna a sarma...cum sa fac sa nu mai ating si celelalte corzi cand vreau sa scot nota muzicala deoarece cred ca acesta este motivul.

1 răspuns:
| Jimtheghost a răspuns:

Motivul poate fi si faptul ca nu e acordata corect. happy Nu sunt experta in muzica asa ca eu zic sa cauti sfatul unei persoane care se pricepe la asa ceva.