| anonim_4396 a întrebat:

Cum invat sa cant?
au cant de mica, insa vreau sa am vocea mea originala.
Sunt cea mai talentata din clasa la muzica pentru ca am voce, insa nu pot canta jos, sus, doar normal. E doar putin, vreau sa mi dezvolt vocea. Imi plac enorm melodiile crestine si straine, rock.
Ce pot canta pentru a ma ajuta?
sau ma duc la canto?
desi stau intr un oras mai mic, poate gasesc.
sfaaaturi.

Răspuns Câştigător
| JBStandsForMe a răspuns:

Lectiile de canto sunt cele mai bune. Daca in orasul tau nu se gasesc cursuri, poti cauta si pe youtube, exista numeroase video-uri despre lectii de cantat. Incearca-le pe cele de la utilizatorul expertvillage.

4 răspunsuri:
| Mist a răspuns:

Canto big grin si uitate pe net gasesti tutoriale big grin bafta si succes
P. S. daca ajungi mare cantareata sa imi zici laughing

| MiruFcrb a răspuns:

Buna!
Eu mi-as dori foarte mult sa am talent, dar cred ca am vocea cam.nu stiu, nepotrivitalaughing
Cel mai bine ar fi sa iei lectii de canto! Si sa exersezi si acasa, daca iti place.

| anamaria85 a răspuns:

Eu iti pot recomnada sa mergi la Boem Club, in cazul in care locuiesti in Bucuresti sau prin apropiere. Au profesori foarte buni cu care iti poti lucra vocea astfel incat sa poti canta orice. Bafta!