| Alexandra_Alexa_1997_Zaqa a întrebat:

Heii TPU big grin vreau sa va întreb dacă lecțiile de chitara sunt grele.adică dacă se învață greu sad siiitongue care e cea mai buna chitara sau pe care o recomandați voi? love struck dau funda >big grin

Răspuns Câştigător
| Dexionica01 a răspuns:

Chitara este cel mai bun mod de a te manifesta, de ati exprima sentimentele. Eu sunt chitarist siti spun din proprie experienta ca la inceput e mai greu(dar nu foarte, daca pui suflet) dar cand reusesti sa canti prima melodie satisfactia e uriasa. Asa deci... daca dotesti sa incepi aceasta arta eu te voi invata... pe skype. Acum despre chitara nu iti recomnand sa iti cumperi de acum un instrument. Cel mai bine inchiriezi/imprumuti un instrument pentru a vedea daca poti invata/esti pregatit sa inveti aceasta arta. Daca vrei mai multe informatii sau lectii vorbim pe mesaj privat. Dai fundathinking

| Alexandra_Alexa_1997_Zaqa explică (pentru Dexionica01):

Nu pot sa iti trimit mesajsad dar uite adauga id meu de mess alexandragolofca@yahoo.com :*si discutam acolo mai pe larg

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

In primul rand nu recomand lectii de chitara, dar lasa asta. Lectiile ar trebui sa depinda de profesor, daca ia gamele si acordurile si modurile si ti le tranteste in cap, fara sa explice nimic, e normal sa fie greu, dar daca ai un profesor cu care te simti bine, te mai invata cate o melodie, deci si practica, e mai usor.Deci e relativ.Cea mai buna chitara nu exista si nu-ti pot recomanda vreo chitara, nu ne-ai spus cati ani ai, daca ai mai avut experiente cu alte instrumente, si ce dracu ti-ar place sa canti.

| Dexionica01 a răspuns:

No... daca vrei sa inveti cauta-ma 0767078637 sau Y.M:yonel_p01