| 00andrey00 a întrebat:

vreau sa imi cumpar o chitara si am un buget de 400 de lei.Mi-ar ajunge? Si am inteles ca lectiile de chitara sunt cam 45 lei 2 ore(oare sunt suficiente 2 ore pe saptamana?) In fine.Ce chitara imi recomandati, de ce. Apropo chitara sa fie de 4/4 ca am 1.80 Inaltimea. Si se invata repede sa canti? Adica este greu? Sau doar la inceput? Si sa nu fie doar de incepatori, pentru oricine.

Răspuns Câştigător
| MusicFromAvenue a răspuns:

Pentru inceput sunt de ajuns 2 ore pe saptamana cu conditia sa exersezi si acasa. Avand un buget de 400 de lei ti-as recomanda chitara epiphone as-100, este buna si pentru incepatori dar este buna si pentru cei mai avansati. NU are rost sa dai bani pe o chitara romaneasca sau altceva pentru ca dupa cateva ore vei vedea ca nu iti va mai placea si vei vrea sa o schimbi. Sfatul meu e sa nu te grabesti si sa nu iti irosesti bani. Bafta in continuare!

2 răspunsuri:
| Soryns a răspuns:

Nu cred ca iti vor ajunge banii.
Depinde de unde vrei sa cumperi chitara.

| 00andrey00 explică (pentru Soryns):

Eu stau la Pitesti, si la magazinul de muzica am vazut la 350 lei 4/4 si nu mi se pare foarte mult.dar vreau sa invat sa cant