| lovetheyfunny a întrebat:

Heii TPU.
Imi place foarte mult sa cant si as vrea o cariera din asta..stiu ca visez si imi doresc ceva ce e aproape imposibil dar eu cred ca nimic nu e imposibil.
as vrea sa primesc un raspuns de la cineva cu experienta in muzica
Iubesc muzica si sa cant,dar falsez foarte mult, ma doare gatul dupa 2 minute obosesc rapid si cateodata ametesc in timp ce cant, ca sa nu mai zic ca sunt ragusita si de multe ori asta ma incurca..nu am o voce extraordinara uneori imi place cum suna vocea mea alte ori ma zgarie pe creieri pana si pe mine.
am fost la o cantareata de muzica populara si mi-a spus ca m ureche muzicala si cu multa munca ar putea iesi un artist din mine.ei intrebarea mea este oare chiar ar putea? e posibil cu ajutorul orelor de canto sa rezolv toate probleme de mai sus sa nu ma mai doara gatul si sa am o voce mai placuta? stiu ca totul depinde de mine si eu imi doresc foarte mult dar as vrea sa stiu daca e posibil sa iasa un artist adevarat din mine sau doar imi fac iluzii aiurea.

1 răspuns:
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Buna. Predau chitara si voce de 20 de ani si mai am si concerte din cand in cand.
Te pot ajuta cu ori ce intrebare dar sa gasim o alta metoda de a comunica, decat un chat public.