| AnimeKid a întrebat:

Hello
Vreau sa va intreb cit e de daunator ascultatul muzicii la casti?
vreau sa-mi iau casti beats studio si mie imi place sa ascult putin mai tare decit e normal.
cum pot face sa nu imi pierd repede sau deloc auzul? ))

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

La inceput asculta si tu mai mult ca doar sunt noi si vrei sa te adaptezi cu ele, apoi mai redu din orele in care stai cu castile pe cap. Nu fac bine atatea ore. pune-ti muzica la sistem acasa, daca vrei sa stai in pat, si nu asculta la casti decat poate putin seara inainte de culcare, si atunci sa dai incet si cand pleci undeva intr-o excursie. Chiar nu are rost sa iti bubuie urechile, asa ca lasa nivelul sonor mai jos. Bafta!