| DragonWasp a întrebat:

Hey.
Care e fan pe aici de Imagine Dragons? ^-^ Ce parere aveti de ei? Mai stiti si alte trupe asemanatoare, active, cu o probabilitate inalta de a ma atrage?

Răspuns Câştigător
| Anabella2112 a răspuns:

Ooh, daa! Imagine Dragons sunt...geniali! Ei m-au invatat ce inseamna rock-ul. Deci, sunt o fana mare.
Alte trupe de genul...Hmm. Sunt cateva.
1. The Cab si iti propun sa asculti „Angel With A Shotgun", „Numbers".
2. Fall Out Boy („Centuries", „Light Em Up", „Just One Yesterday", „Alone Togheter")
3. Escape the Fate („Picture Perfect")
4. Arctic Monkeys („Do I Wanna Know", „Why'd You Only Call Me When You're High", „I Wanna Be Yours")
5. The Neighbourhood („Sweater Weather", „Let It Go", „Afraid" - e minunata melodia asta, „Female Robbery" - iar asta e prima melodie pe care am ascultat-o de la ei si m-am indragostit laughing )
6. Three Days Grace - aici sunt muuulte, prea multe melodii. Una foarte cunoscuta este „I Hate Everything About You".
7. Papa Roach - si aici sunt multe melodii. Eu iti recomand „Not That Beautiful", „Carry Me", „Walking Dead", „Forever", „Last Resort", Give Me Back My Life".

Si mai sunt cateva melodii... Seether-„Broken" ft Amy Lee, Hozier - „Take Me To Church", Five Finger Death Punch - „Coming Down".
Ai de unde alege laughing. Sper ca iti place ceva de acolo. Ultimele doua trupe sunt ceva mai ..cum sa spun... „rockereala", cum spun colegii mei care nu-mi prea suporta stilul muzical.
In fine. Sper ca te-am ajutat!

| DragonWasp explică (pentru Anabella2112):

Awww mersi muult de toot ^-^ N-am apucat sa le ascult pe toate dar din ce am ascultat pana acum (cam jumate) mai toate mi-au placut!
Si eu le iubesc muzica *-* ID sunt preferatii mei
Din partea mea e acelasi lucru, aud tot cantecelul etern ''Aoleu, nu-i inteleg pe fanii de rock. Rockerii urla si nu spun nimic''
Vad ca avem gusturi f asemanatoare, care-i trupa ta preferata?

| Anabella2112 a răspuns (pentru DragonWasp):

Trupa mea preferata? Arctic Monkeys pe primul loc laughing Apoi The Neighbourhood. Inainte ascultam ceva mai mult de atat, cam in directia metal dar apoi totul s-a schimbat in bine si am lasat-o mai moale cu rock-ul. Dar totusi, nu ma pot dezobisnui de acest stil muzical. Copii mei clar vor fi rockeri laughing
Si deci trupa ta preferata e Imagine Dragons, nu?

| DragonWasp explică (pentru Anabella2112):

Faina Arctic Monkeys happy Alea gen Coldplay, OneRepublic sau Linkin Park iti plac?

| Anabella2112 a răspuns (pentru DragonWasp):

Da, da, da. Coldplay mai ales. O prietena de-a mea vorbeste cu Tiberiu, tipul care a castigat Vocea Romaniei anul trecut si i-a recomandat cateva melodii. 30 second to mars - A beautiful lie sau Hurricane. Aculta si astea si vezi daca iti plac happy

| DragonWasp explică (pentru Anabella2112):

Le stiam ^^ sunt dragute imi plac.
Stii cumva daca si cand vin ID prin Romania? O fata mi-a spus ca in iunie dar n-am gasit informatii de genul pe net.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac foarte mult, voiam sa merg la concert vara asta. Nu stiu trupe asemanatoare.
Incearca Skllet.

| doreal a răspuns:

Imi plac foarte mult, dar nu cred ca sunt chiar un fan. Mie imi place foarte mult trupa Hollywood Undead si Three days grace.

| TrialByFire a răspuns:

Plictisitori