| TestoasaRoz a întrebat:

Hey! De unde pot cumpara o chitara mai ieftina din ploiesti. Un magazin de unde pot alege sau un site de pe care pot cumpara online. Orice numai sa poata veni in ploiesti. Multumesc anticipat.happy Nu stiu ce inseamna anticipat dar imi place cum sunalaughing

5 răspunsuri:
| anamaria91 a răspuns:

Nu cumpara de pe net pentru ca nu poti fi sigura de calitate. Iar cand ti-o cumperi din magazin, ori sa mergi cu cineva care stie la ce sa se uite cand achizitioneaza o chitara, sau verifici in cel mai mare amanunt tot ce tine de ea: daca cheile nu se misca, corzile sa nu fie prea distantate fata de grif, fi atenta sa nu aiba fisuri fine si cere ajutorul vanzatorului.
Cat despre tip, Hora am si eu si sunt super multumita. Marca romaneasca (Reghin). Si cred ca e cea mai ieftina.

| poppies a răspuns:

Eu mi-am luat-o acum. 1 an sau 2.de la hora.in ploiesti sunt 2 magazine hora.intra pe site si uita-te. cele de la hora sunt cele mai bune. daca o iei foarte ieftina.sa stii ca si sunetul tot la fel de ieftin o sa fie:p.bafta!

| poppies a răspuns:

Astea de la reghin sunt cele mai bune...firma asta e.de multi ani. tata a fost chitRIST si tot de acolo o are, daca nu stiti, macar tăceti.happyiar pentru incepatori sunt destul de ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.mcmusic.ro
www.guitarshop.ro

@anamaria91 E incepatoare crezi ca o sa-si dea seama daca o chitara e ok in magazin?
Cu Hora ai 2 posibilitati:
1.Iei o mare teapa (cele mai multe cazuri)
2.Nimeresti ceva mai bunicel care sa zicem ca merita(foarte rar)

| Blackaannee a răspuns:

De la carefoure. eu de acolao am luat-o 150lei