| missClumsy a întrebat:

Hey! M-am hotarat ca in vara asta sa invat sa cant la chitara. Am cautat pe net, am citit diferite opinii, si intr-un final m-am decis sa imi cumpar o chitara Harley Benton.Bun. Cand aproape sa dau comanda vine un vecin si isi da cu parerea:"Nu cumpara asta, mai bine mai strange niste bani si iti cumpara una mai buna". And now what? Eu as vrea sa invat pe una clasica pentru ca am auzit ca e mai buna pentru incepatori si nu iti rupi degetele ca in cea acustica. Dar imi place mai mult cum suna cea acustica totusi. Acum am o dilema....Sa imi iau una clasica pana invat si dupa aceea sa o vand si sa imi cumpar una acustica, sau sa imi iau una acustica acum? Any advice?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Am două Harley Benton în casă, şi nu prea sunt mulţumit de ele. Şi eu vin cu aceeaşi recomandare, mai strânge niste bani şi ia-ţi un Fender. Se merită, crede-mă.
http://www.magazinuldemuzica.ro/FENDER-SQUIER-SA-105-NA-_-17644.html

Sau măcar un http://www.esound.ro/......-3827.html

Dar nu HB. Sună ca dracu...

| alexab a răspuns (pentru Wøodenpints):

Am o curiozitate pe care sper sa mi-o satisfaci. Cati ani ai?

| Wøodenpints a răspuns (pentru alexab):

3 răspunsuri:
| megamix112 a răspuns:

Niciodata in viata ta sa nu cumperi HB. Orice dar nu HB.Nu zic ca am avut o experienta neplacuta cu el dar e pur si simplu o chitara ieftina care nu suna bine.Pe clasica e mult mai greu ca pe acustica.Gatul e mai lat la chitara clasica si nu ai inlay-uri dupa care te poti ghida si trebuie antrenament perpetuu.Pe chitara electrica e mai usor de cantat.