| FloareaLotusuluiAlb a întrebat:

Hey salut TPU! mai de mult am fost la un meci de fotbal și era melodia despacito pe teren în fine când m-am intors acasa același lucru un vecin asculta despacito întrebarea este de ce multă lume ascultă despacito? a da dau și fundița

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru ca e populara in 2017. Si sora mea, cand s-a intors din Italia, tot Despacito a cerut sa-i transfer pe telefon.
Michael Telo, Gustavo Lima au avut si ei perioadele de succes cu hiturile lor.
Unele cantece le ascultam, dar sunt date uitarii. Altele, poate mult mai vechi, raman pentru totdeauna in lista noastra cu melodii (vezi Abba, Queen, Michael Jackson, etc)

| AnoAnonima0 a răspuns:

Că cică e faina dar nu mi se pare așa frumoasă.Alt motiv poate e ca se prefac că adoră melodia ca sa fie ca ceilalți.

| Kimberly2005 a răspuns:

E o melodie frumoasa, nu am ce zice. Insa eu una nu sunt obsedata de ea. Ce pot sa iti spun este ca mai multor persoane le place, gusturile sunt diferite. E o simpla intamplare de a le place mai multor oameni melodia, asta creand o obsesie.