| laur12 a întrebat:

Cati jucatori sunt pe teren intr-un meci de fotbal in sala?Fundawinking

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Orice joc este disputat de două echipe alcătuite fiecare din maximum 5 jucători, din care unul va fi portar. Numărul maxim de jucători de rezervă este de 7.

Pe parcursul unui joc este permis un număr nelimitat de înlocuiri de jucători. Un jucător care a fost înlocuit poate reveni pe terenul de joc pentru a înlocui un alt jucător, iar înlocuirea poate fi efectuată când mingea este în joc sau afară din joc.

Dacă în cazul eliminării unor jucători sau alte situaţii, una dintre echipe rămâne cu mai puţin de 3 jucători (incluzând şi portarul), jocul va trebui oprit.
funda

1 răspuns:
| KevinAnthony a răspuns:

Fotbalul in sală (futsalul) este jucat de două echipe, fiecare de câte cinci jucători, dintre care unul este portarul. Fiecare echipă poate avea în plus un număr de rezerve.