| Bogdim0t a întrebat:

Hey TPU! Am fost azi la cor școlii după invitația profei si mi s-a spus că tind să cânt fals. Problema e că nu știu ce înseamnă asta. Eu mă gândeam că înseamnă cântatul forțat, încât să sune foarte forțat si deranjant dar nu-s sigur. Îmi poate explica cineva ce înseamnă și dacă pot repara asta? A si mai mi-a spus profa că îmi e vocea în schimbare si nu prea pot ridica notele foarte sus. Am voce destul de joasă dar sunt bun ca si sunet de fundal.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cantatul fals, inseamna ca nu esti capabil/nu poti sa canti corect si frumos, fiindca nu ai voce sau nu ai ureche muzicala si indiferent cat te-ai straduii sa canti vocea ta nu "canta' ci urla sau zbiara, facand dezacorduri si fiind neplacuta la auz.

| Bogdim0t explică (pentru Violleta2022):

Presupun că asta se poate repara? Profa mi-a spus să continui să vin la cor, să ascult si să cânt un pic mai încet având în vedere că nu pot ridica notele atât de tare. Dacă mă puneam să cânt acum 2 ani cântam foarte bine, dar de anul trecut nu știu ce s-a intamplat crying

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bogdim0t):

Daca profa ti-a spus sa mergi la cor, probabil ca stie ea mai bine, de ce te vrea acolo.