| girlbrushedpink3 a întrebat:

nu stiti ceva metode sa imi fac vocea sa sune mai bine? adica am voce, am fost si in corul scolii dar nu mi se pare ca, cant chiar asa de bine, parca imi lipseste ceva si bani de lectii nu am. ceva sfaturi? multumesc

1 răspuns:
| xScarlet a răspuns:

Dacă înţelegi cât de cât engleza, ai putea căuta pe youtube tehnici corecte de respiraţie şi încălziri vocale. Asigură-te că îţi încălzeşti de fiecare dată vocea şi că nu cânţi nazal sau din gât, ci din diafragmă.