| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti si mie totul in legatura cu industria muzicala:-d. Daca un artist necunoscut ar vrea sa se lanseze pe piata muzicala, iar trebuii un manager prima data; corect? Si de unde poti face rost de manager? Va multumesc! Dau funda!happy

1 răspuns:
| alecsa91 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa te afirmi si sa ti faci cunoscute calitatile! Apoi, vine managerul la tine! El nu se ia de la inceput, ci dupa, pentru ca acesta se ocupa de programarea concertelor, aparitiilor tv etc!