| anonim_4396 a întrebat:

care este genul vostru preferat de muzica? Sau care sunt genurile de muzica pe care le ascultati?

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De-alea de prefera tiganii. Metale fieroase si neferoase.

| Drimmero a răspuns:

Nu am genuri preferate! Totusi. optez pentru rap!

| deeeaqq a răspuns:

-
Hm... pop, hip-hop, chill, trap, rock alternativ și manele ( ocazional ), trist.

| UnBroken2016 a răspuns:

Muzica clasica.

| Deaad a răspuns:

Rock,Metal,Rap,Clasica,Jazz,ambientala,instrumentala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru utilizatorul de mai sus, nu există rock și metal, metal ul e un sugen dezvoltat al rock ului, informează te înainte să te simți ofensat.
Revenind: rock, jazz și uneori pop, soul.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea cind zic rock se refera la pop-rock-areli dulcege de-alde Bon Jovi. Metalul e un gen mare si lat, cu j'de mii de ramuri si subramuri. Nu poti sa zici ca metalul e subgen al rockului la fel cum nu poti zice ca toate genurile si subgenurile electro (dubstep, techno, minimal, d&b, samd) sint subgenuri ale muzicii pop. Ca are ORIGINILE in rock'n roll, asta e alta poveste.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Îmi păstrez opinia.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu de exemplu ce incluzi la rocK? Daca metalul e subgen al rockului, pe cate nivele coborim cu sub-sub-sub-genurile?

| MistretulPufos a răspuns:

In general rock sau clasica

| Mayhem666 a răspuns (pentru MistretulPufos):

Si eu ascult foarte mult rock.

| HandaSei a răspuns:

Prefer Chill, Future Bass, Future House, dar și Chill Trap ocazional! ^.^

| Metalheadforever666 a răspuns:

Genul meu preferat de muzica este Rock.Alte genuri de muzica pe care le mai ascult sunttongueop(Numai artisti clasici :ABBA,Modern Talking,Prince, New Order, Wham, George Michael), Rap(In general ce este clasic:2Pac,The Notorious B.I.G,N.W.A,Eazy E,Ice Cube, Run-D.M.C.) si foarte putin Blues si Jazz de la artisti precum:Louis Armstrong, Billie Holiday, B.B King, Eric Clapton.

| Pesticid a răspuns:

Eu ascult de obicei :
-Rock
-Dubstep
-Rock-Metal
-Pop-Rock
Toate in afara de manele si muzica populara si genurile de muzica de mai sus sunt cele preferate.