| Bogdim0t a întrebat:

Hey TPU! M-am apucat de canto de 3 săptămâni și mă gândeam la ceva. Oare pot să învăț să cânt "ca lumea" până la vară? Mi-am dorit mereu să cânt dar n-am avut niciodată susținere și abia acum la 14 ani mi-am luat decizia în mâini si am decis să mă înscriu la cursuri de cântat. Momentan, cânt oarecum decent in sensul în care oameni nu urlă după mine sau își pun mâinile la urechi când mă aud dar nici bine nu cânt. Dacă-mi dai să învăț o piesă într-o săptămână -doua o învăț că îmi e ușor să rețin piese (nu știu de ce). Am întrebat dacă pot învăța până la vară pentru că știu că atunci vom avea multe competiții și, și eu am o tabără în care avem seara de talente si tare mult mi-ar plăcea să cânt și eu laughing

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până la vară vei învăța să cânți ca amator. Dar ai nevoie de un profesor.

| Bogdim0t explică (pentru sadrian46):

Păi am, sunt înscris la cursuri de cântat și profesorul face individual cu mine si cu încă un prieten laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru Bogdim0t):

Aceasta este bine. Dar reiau. Nu poți să devii grozav până la vară. Dar cu profesor, în mod sigur, vei evolua mult.