| Pixel2009 a întrebat:

Stie cineva niste melodii [ preferabil in romana ] care se pot canta usor la chitara potrivite la un foc de tabara? O sa avem la banchet un astfel de foc si eu sunt cea care canta la chitara. Stiu ceva melodii dar as vrea ceva in romana ca sa il poata canta toti happy Funda pentru toti care imi dau macar o melodie care sa imi placa >:d

Răspuns Câştigător
| Juliétte_4642 a răspuns:

Pai,printre primele care le-am invatat (da si eu acum,ca parca stiu multe tare laughing ) au fost "Padure nebuna","Visul","Amintire cu haiduci","Andrii Popa","Vremuri","Castelul" si altele,dar putin mai grele.
Hmm,din lista cu ce vreau sa invat si banuiesc ca nu sunt grele, se numara "Vulturul","Numai noi","Cantec soptit" etc; dar sunt frumoase.
Bafta, eventual da-mi un mesaj privat pentru un mic ajutor.

1 răspuns:
| Punky_8979 a răspuns:

Eu stiu 2 care imi plac si le'am innvatat usor:D Acum depinde de tine.

http://www.youtube.com/watch?v=xkrjFz5hpV0

http://www.youtube.com/watch?v=KQCokYd1eTc

Sper sa te fi ajutat:D
>:D