| ღm0tzataaღ a întrebat:

>Heyybig grin<

Imi puteti spune va rog niste informatii despre formatia coreeana "Super Junior"?batting eyelashes...Membrii,melodii?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| 인스피릿 a răspuns:

Pai, Super Junior e o trupa formata de SMEnt in 2005. Initial au fost 13 membri: Leeteuk (leaderul), Heechul, Han Geng (cel chinez si preferatul meu din SuJu), Eunhyuk, Donghae, Sungmin, Siwon, Ryeowook, Kang In, Shin Dong, Kibum, Yesung si Kyuhyun. Acum sunt 10 membri in SuJu (Han Geng a parasit trupa in 2009, Kibum se ocupa de actorie si Kang In e in armata). SuJu are mai multe subdiviziuni: SuJuM - se ocupa de piata chineza, canta Mandapop (leaderul a fost Han Geng, dar dupa ce a plecat a devenit leader Zhou Mi, unul dintre cei doi chinezi care s-au alaturat trupei, celalat fiind Henry Lau), SuJuT (canta trot, adica muzica populara coreeana) - Leeteuk, Shin Dong, Kang In, Heechul si Eunhyuk, SuJu Happy (au scos cateva piese dragute) si SuJu KRY, formata din cele mai bune voci din SuJu (KyuhyunRyeowookYesung).
Anul acesta, Leeteuk si Heechul vor pleca in armata. Singura subdiviziune activa este SuJuM, care se promoveaza in Taiwan (KRY a scos o piesa noua acum cateva zile si pregatesc un MV).
Pana acum au 4 albume (SuperJunior05, Don't Don, Sorry Sorry si Bonamana). Cele mai cunoscute piese sunt Sorry Sorry, Bonamana, No Other, Super Girl si Too Perfect).
Fanclub-ul oficial se numeste ELF si vine de la Ever Lasting Friends.
Sper ca te-am lamurit. happy
PROM15SE to love them
13ELIEVE in them
10VE the remaining 10
PROT3CT the missing 3
happy SuJu Hwaiting!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite :
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22534
Aaa, si vezi ca aici :
http://www.fanpop.com/spots/super-junior
Ai si poze, videoclipuri, stiri despre ei etc. pe banda aia de sub banda cu 2 poze de`a lor, una mai mare si una mai mica.
Bafta`!