| KristalPop a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=D27fOoQSSs4
Ce părere aveţi de melodie? Dar despre trupă?

9 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ce satan e ciudățenia asta? Început de rock comercial, continuă cu reggae de drogangii și un fel de dumbstep.

| KristalPop explică (pentru Wøodenpints):

De ce râiezi aşa?
Ai auzit vreodată o melodie dubstep să zici că asta e dubstep?
Eşti departe, bă, Woodenpints.
Trebuia să asculţi melodia şi după aceea să-ţi dai cu părerea.

| Wøodenpints a răspuns (pentru KristalPop):

Stai bă calm că știu cu ce se mănâncă tot ce-i în melodia aia. Niciodată nu-mi dau cu părerea despre ceva ce nu cunosc.
Am ascultat mai multe melodii dumbstep cât să fiu sigur că nu-mi place și să pot afirma că-i ultimul gen de muzică din galaxie. La loc de cinste, între gagnam style și alex velea.
Și orice chestie care implică dumbstep, devine oribilă și flegmă pentru urechi.

Da, am ascultat toată melodia, și din masochism (tot ca să nu apară d'ăștia care să-mi spună că critic în necunoștință de cauză, dar care tot au apărut) am mai ascultat vreo 2 tot de la ei. Da, predomină reggae. Dar undeva în spate pe fundal (la melodia asta după jumate) se aude grețoșenia. Învârteala aia dintr-un buton pe care unii au tupeul să o numească muzică.
Ce-i drept, nu-i dumbstep cu BWWWUUUM-ul ăla cretin, aduce fin spre dnb, dar tot dumbstep rămâne. Îl alte melodii de la ei se observă mai mult dumbstep-ul.

Deci da, am ascultat melodia și alte vreo 2 pe lângă ea. Cu umilele mele cunoștințe în materie de muzică, pot să afirm că e gunoi muzical. Mai mult pentru drogangii. Adică, combinația reggae-dumbstep toată lumea știe că-i pentru drogangii.

| KristalPop explică (pentru Wøodenpints):

Ok, nu trebuia să repeţi acelaşi căcat şi mai ales nu trebuia scrii atâta.

| Duucu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=71axa7poxsE
Că tot o dăm pe reggae...

| Mihaela1964 a răspuns:

Suna bine.Mi-amintesc de regee, chiar imi plac.Multumesc pentru link, nu i-as fi descoperit.happy

| KristalPop explică (pentru Mihaela1964):

Cu plăcere. Acum câteva luni i-am descoperit şi eu când au cântat în deschidere la Vunk şi Voltaj.
În general nu ascult reggae, e singura trupă pe care o mai ascult când îmi aduc aminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculți reggae?
Interesantă combinația.Îmi place.

| Fantastic7 a răspuns:

Sună binişor, deşi eu nu ascult în general reggae, despre trupă nu ştiu nimic fiindcă n-am mai auzit de ea până acum big grin