| Bacemi a întrebat:

Imagine - John Lennon : http://www.youtube.com/watch?v=SMko9iWIGgQ&feature=relat ed
Voi va puteti imagina asa ceva? Cati sunteti visatori si cati realisti? Cati stiti ca visele pot deveni realitate?

7 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Speranţe şi dorinţe, utopii de-o clipă, ah, e minunat să fii un visător! Dar nu trebuie uitat nici faptul că dincolo de uşa dă târcoale realitatea... nu toţi bobocii înfloresc...

| JeSa a răspuns:

Multumesc de postare. Sincera sa-ti fiu is realista, visez in noapte... deoarece asta ne mentine creierul, nu tine de caracterul cuiva, visele.Parerea mea.Pa,pa!

| carminaburana43 a răspuns:

Sunt o vesnica visatoare care si-ar dori asa ceva dar viata zilnic ma readuce cu picioarele pe pamint ca aceste vise sunt ilozorii din pacate si nu se pot realiza pe acest pamant.

| Brotacelu a răspuns:

O sa devina visele realitate cand se va indeplini una din conditiile de mai jos:
- Cand o face plopu` pere
- Cand o zbura porcu`
- Cand o sa iti vezi ceafa[nu in oglinda/oglinzi]
laughing) rolling on the floor) laughing)

| TotLora a răspuns:

Orice vis poate deveni realitate in momentul in care incepi sa crezi cu adevarat in el.Imi place sa visez la ceva ce poate deveni candva real, desi tind sa cred ca si imposibilul poate fi posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele pot deveni realitate unele vise se pot inplini rcunosc sunt uneori si visatoare iar alteori ori sunt realista dar in maoritatea timpului sunt eu, doar eu. dar sa recunoastem ce isi imagineaza in legatura cu filmul poate fi diferit de la persoana la persoana insa rezultatul este unul singur the PERFECT world asa ceva nu exista cand lumea este condusa de legi fizice si chimice de foame si de bani. asa ceva este imposibil aceasta este ideea mea finala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt realist si cred in visele mele.
Sunt vise pe care cred ca am forta sa le realizez.