| ledzepp a întrebat:

Imi poate spune cineva o melodie pe chitara acustica? chiar nu mai stiu ce sa invatlaughing. dar nu prea grea, cant doar de vreo 9 luni la chitara

3 răspunsuri:
| roisin a răspuns:

System of a down-lonely day
system of a down-chop suey
green day-21 guns
green day-wake me up when september ends
thousand foot krutch-wish you well
papa roach-last resort
papa roach-scars.

Cheers.happy

| Tzuc a răspuns:

A fost odata - margineanu.majoritatea prietenilor mei care cant la chitara.asta a fost prima care au invatat-obig grin

| Smile_9049 a răspuns:

Salut, cant si eu de circa 10 luni, la chitara electro-acustica.Sincer depinde acum de ce doresti, sa canti pe acorduri sau solistica, sunt multe melodii pe care le poti invata.Pe acorduri nu este foarte greu, depinde de ce iti place, eu unul am invatat multe melodii de la Gabi Craciun, da lectii gratuite pe youtube cu multe melodii superbe ^_^. Poti invata Stairway to Heaven(numele insa imi sugereaza ca o stii), e destul de simpla, The Godfather, depinde de ceea ce iti place tie, eu unul am invatat si cateva melodii din Metallica.Cheers!