| MyWorld a întrebat:

Intr-o zi pe cand ploua mi-a venit o idee geniala, sa compun un cantec. Am facut deja cateva cu muzica si versuri in engleza, dar am ramas fara idei. Va rog sa-mi dati cat mai multe idei si eventual niste metode care au dat roade daca ati compus si voi. Dau fundita si si vot ingenios, amuzant, etc., pentru cele mai multe idei si si cele mai bune metode.

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Altu care se crede Justin Bieber? laughing

In fine, nu iti poate dicta nimeni asta. Tu simti ce sa compui, cum, cand, unde etc. Muzica adevarata vine din suflet. Poate lui Justin Bieber ii vine direct de la producatorii din studio, dar vorbeam de muzica adevarata. Daca nu o compui tu, din sufletul tau, nu mai e muzica, si nu meriti sa fii considerat artist sau cantaret. Justina Beaver ala nu merita. happy Bafta

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MyWorld explică:

Uuuuu... o vazut mhn o intrebare cu jb si nu o spus nica de justin... ii un pas inainte

| ramilix8 a răspuns:

Hehe, ia si invata teoria muzicii si citeste multa poezie, in romana si in engleza. Tehnica de compozitie te poate ajuta mult cand nu mai ai inspiratie. Intr-adevar, muzica se simte, dar de fapt e la baza si multa munca dincolo de talent. Hartuieste-ti profesorul de muzica de la scoala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Tu ceri idei legate de compozitiile tale? Muzica se simte. In consecinta, transmite ceea ce simti tu. Mi se pare absurd sa vrei sa compui o melodie si sa pornesti de la premiza: Asta va fi o melodie mai trista, iar tu sa fii in al noualea cer de veselie. Asta e singurul sfat pe care ti-l pot da. Muzica vine din interiorwinking

| iNkw0w a răspuns:

Merge mosu pe carare cu un bat infipt in co. e funda te roglaughingrolling on the floor