| Bianca_4346 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu niste melodii rock dragute? am cativa rockeri nemaipomeniti in familie si ii admir...De asta vreau sa ascult si eu rock...Ma fac rockeritabig grin...(macar sa am habar de cateva melodii rock)

Răspuns Câştigător
24 răspunsuri:
| Alex >D a răspuns:

Deci... te rog nu asculta crap-urile de azi! uite aici niste melodii sa le cauti pe youtube :
Led Zeppelin - Starway to heaven
Pink Floyd - Hey you
Pink Floyd - Confortably numb
Bon Jovi - Always
Bon Jovi - Have a nice day
Bon Jovi - It's my life
Skid Row - 18 and life
Skid Row - I remember you
Def Leppard - Hysteria
Def Leppard - Armageddon it
Gary Moore - Still got the blues
Guns N' Roses - November Rain
Guns N' Roses - Civil War
Scorpions - Rock you like a hurricane
Deep Purple - Smoke on the water
Deep Purple - Perfect Strangers

asculta-le te rog!

by Dan

| Bianca_4346 explică:

NoGod:rockerita nu vreau sa ma fac...era doar o gluma...doar vreau sa aud niste melodii misto...

| Bianca_4346 explică:

Weirdo:lol ce dreptate ailove struck

| Bianca_4346 explică:

Mersi weirdo...esti tarehappy

| daddy a răspuns:

Cred ca a scris si miley cyrus una draguta tongue

| Swabia a răspuns:

Asculta niste melodii de la The Rasmus!

| Shery a răspuns:

@NoGod: exista multe tipuri de rock, daca nu ii place aia, poate sa ii placa alt gen de rock, cum ar fi punkul raised eyebrows

| Shery a răspuns:

Bianca, eu te sfatuiesc sa asculti the all-american rejects, simple plan, plain white t's, au melodii geniale si sunt mai romantice decat trupele alea de hard rock, metal sau mai stiu eu ce tongue

| iulia_5454 a răspuns:

Nothing else mathers-metallica
enter sandman-metallica
the unforgiven-metallica
dont cry-guns and roses
november rain-guns and roses
i dont want to miss a thing-aerosmith
wind of change-scorpions
aerials-sistem of a down
wating love-iron maiden
here i go again-whitesnake

| iulia_5454 a răspuns:

Rock romanesc:
un cer pentru doi-iris
strada ta-iris
trenul fara nas-iris
floare de iris-iris
de vei pleca-iris&felicia filip
amandoi-iris
dorinta-iris
mama-cargo
aproape de voi-cargo
doi pasi-cargo
ziua vrajitoarelor-cargo
si ar mai fi multe de scris dar ma opresc aici.ma bucur ca vrei sa devii rockerita, dar trebuie sa si simti nu doar sa asculti pentru ca asculta apropiatii tai.am uitat cand ti-am scris primele melodii de
when a blind man cries(deep purple-e superba) si ti-as mai recomanda him

| Parintele a răspuns:

Rockerita nu te faci asa la comanda
Vezi asta si daca nu iti place inseamna ca nu vei fi niciodata rockerita:
http://www.youtube.com/watch?v=XZVCMNm8Ars

| Parintele a răspuns:

Punk nu este alt gen de rock...

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Parintele):

Ptiu! 'tutzi rasa ta parintelaughing bai sincultilor, ascultati ce zice popa ca nu este nimeni altul decat vestitul Noname rolling on the floor laughing marele rockargiu

| gabitzu_8696 a răspuns:

Si eu sunt de acord cu weirdo dar pe langa astea poti sa incerci si green day, three days grace

| creidel a răspuns:

Pupane cururile de rockeri

| SilverEyes a răspuns:

Nightwish (cam toate melodiile)
Dragonforce (tot la fel)
Sirenia-The other side
Evanescence-Haunted
Evanescence-Where Will You go
Horna-Sword of Darkness
Epica-Never Enough(si altele)
Queen-( mai multe )
Evanescence-Lithium
Scorpions-Humanity si mai multe
Cargo-Ca o stea, Daca ploaia sar oprii si mai multe

Bon Jovi-It's my life
Evanescence-Understanding
Let the bodyes in the floor ( nu stiu cine o canta )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=xymVxcLQVT8 - Dick Dale - Nitro
http://www.youtube.com/watch?v=zvoeeq-BH4w&feature=fvst - AC/DC - Thunderstruck
http://www.youtube.com/watch?v=W0HB_oxSqAQ - System Of A Down - Hypnotize + Suite Pee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteea is suuper cele mai bune mai bune decat cele deja primite te asigur http://www.youtube.com/watch?v=UZjf9C6atT4 http://www.youtube.com/watch?v=qBWDMfUV9OM&feature=related Evanescence - "Sweet Sacrifice" Official Video http://www.youtube.com/watch?v=truln6VnS4E&feature=relatedma rog gasesti tu aici mai multe piese de a lor te asigur caci o sa iti placa daca vrei mai multe bright_angel95 id meu si am sa iti tr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Askulta Tokio Hotel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Three days grace, three doors down, metallica, evanescence, nickelback, kings of leon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf fetito? incearca linkin parca, disturbed, nickleback, three days grace chiar si disturbed...depinde totusi si de gusturi.tongue

| Rock4567 a răspuns:

De la trupele astea :
Metallica
Iron Maiden
Scorpions
Megadeth
Slayer
Anthrax
Queen
guns 'n roses
ac dc
alice cooper
john bon jovi
twisted sister
pantera
etc. mai sunt multe pe parcurs o sa aflii iti recomand sa asculti prima oara metallica si megadeth si sa te documentezi