| anonim_4396 a întrebat:

Ma intreb de multe ori de ce jumatate din romani le plac manelele as vrea si eu un raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste intrebarea ta si o sa pricepi. Sau nu. Oricum nu conteaza.

15 răspunsuri:
| ioana181 a răspuns:

Pentru ca au ajuns toti cocalari "smecheri" cu poze in wc-ul de la mall sau langa soba lu bunica puse pe hi5. Si n-ar fi ccalari devarati fara un status cu versurile de la o manea laughing

| MisterKat a răspuns:

La asa cultura. asa gusturi. Ce sa le faci... intr-adevar sunt multi romani care asculta manele. Li se pare COOL acest gen de "muzica". Cu cei care le canta nu am nimic impotriva, cu cei care le asculta. Multi dintre cantaretii de manele sunt tigani, dupa cum se stie; tiganii au talent la muzica, deci referitor la partea cu talentul nu ma bag. Nu sunt critic muzical, nu am terminat Facultatea de Muzica nu comentez referitor la talentul lor. Dar ca cetatean pot comenta acest fenomen. Si imi pare rau ca oamenii care canta muzica superba, de o valoare deosebita sunt luati in ras si ignorati. "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!" - cum spunea Mircea Badea...

O zi buna!

Daniel.

| Diva a răspuns:

Se duce lumea de rapa salvati-va cat mai puteti

Răspuns utilizator avertizat
| mikey a răspuns:

Sincer mie nu imi plac deloc manelele...deloc...tie?

| aysun a răspuns:

Gusturile nu se discuta, dar gusturile in acelasi timp arata nivelul inteligentei si al educatiei al unei persoane. Deci pana mea, trage si tu concluzia.

| kh1ss a răspuns:

Pentru ca generatia asta tanara, nu au fost crescuti cu o cultura muzicala clasica. Ei au crescut cu manele, este normal sa nu stie altceva pentru ca nu au avut unde sa asculte muzica buna, de calitate.

| dragosh a răspuns:

Jumatatea aia e mai proasta!
In fine..nu cred ca e o jumatatewinking

| oleee a răspuns:

Pentru ca sunt sau stau cu tigani

| sckorpion a răspuns:

Ei asculta probabil din motivul pentru care asculti si tu ce asculti. Totusi, dupa parerea me ei prefera versurile, versuri care tind spre violenta. Despre bani, femei, putere, o lume considerata mai buna. Vor prin muzica lor ( care se asculta mereu TARE, rar am vazut ca un "mare om boss de boss" sa asculte la casti. unde ar mai fii farmecul... ) sa demonstreze ca ei pot si sunt sa fie ca in versuri. ( Am bani femei masini... etc. )

Apropo... m-ai spart cu exprimarea.

| sckorpion a răspuns:

Eu_o_mare_enigma, nu lumea, doar romania, in care manelele influenteaza negativ pe oricine o asculta. " ooo viata mea" " esti iubirea vietii mele si te-am pierdut ooo " ...Si cel mai bine sa te vaiti.
Apoi melodii care instiga la violenta : "pumnii mei minte nu are" ( dupa parerea mea nici tu, cel care canti " )... Este frumos asa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum te exprimi, cu siguranta ca si tu faci parte din jumatatea carora le plac manelele. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@kristiano eu la aproape toate nuntile la care am fost nu am auzit manele sau populara, exista oameni pentru care conceptia de nunta nu inseamna alcool si manele, iar referitor la intrebare cred ca cei care asculta manele nu au un grad de inteligenta foarte ridicat si nu prea au asteptari de la ei

| Candyman a răspuns:

Nu cred ca e chiar asa. Poate doar 20% din romani

| victoriasss a răspuns:

Eu nu sunt rominca da imi plac unele manele. Doar acele din dragoste. Dar acelea despre bani, bosi, bautura, femei sa le asculte doar ei intre dinshii adica tiganii.