| alina508 a întrebat:

Va plac manelele? Dece da de ce nu? Primul raspuns funda

Răspuns Câştigător
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Nu sunt frumoase manelele toate sunt la felnu sunt dragute eu prefer muzica pop/dance decat sa ascult porcariile astea.

18 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nu.Nici nu sunt muzica, sunt doar niste gunoaie, jeguri, mizerii ce polueaza fonic si, in mare parte, sunt ascultate de tigani.
Cei ce spun "Toate lumea asculta manele" sunt "mai inteligenti" si fata de "mesajul" manelelor.

Răspuns utilizator avertizat
| Karinakari99 a răspuns:

De când sunt manelele muzică? Ce să facem dacă pe TPU nu există categorie pentru gunoaie, jeguri ş.a.
Manelele sunt cea mai slabă categorie de " muzică " (mi-e greu să le spun aşa).Eu cred că sunt făcute special pentru ţigani şi pentru oameni nu foarte inteligenţi.Ce poate să-ţi placă la o manea? Să-l ascult pe ăla cu schilăie(pardon " cântă ") că l-a părăsit nevasta sau mai ştiu eu ce.În plus de asta din manele rezultă mândrie şi lăcomie.Păi, da, ce să ascult la manele, să ascult cum se laudă ăla că are nu ştiu câte maşini şi nu ştiu câte femei...dar unii le apreciază pentru că pot să se distreze pe ele, să dea din buci! Scuzaţi cuvântul laughing
Asta e.În România sunt cocalari la tot pasul. straight face
Răspunsul se înţelege de la sine.

| KristalPop a răspuns:

Dacă asculţi manele demonstrezi cât de incult eşti, terminat şi încuiat eşti. Nu le agreez, nu-mi plac, nu ascult. Maneliştii sunt cele mai amărâte şi mai tâmpite fiinţe pe care am avut nenorocul să le întâlnesc şi le voi întâlni vreodată.

| Insigna a răspuns (pentru KristalPop):

Asa este dar trebuie sa recunosti ca in afara de versurile penibile, linia melodica este foarte interesanta si incitanta

| KristalPop a răspuns (pentru Insigna):

Linia melodică?! Interesantă? Incitantă? Nu, nu recunosc.

| alina508 explică (pentru KristalPop):

Nici eu!? Imi poate spune cineva ce e asta?!

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru KristalPop):

Cum ma? Nu-ti place linia aia melodica perfecta?! Si cand mai adauga la ea si vocea aia de om cu madularul prins la usa, parca plutesc pe-un norisor langa un anger gras cu aripioare! Divin...

| Insigna a răspuns (pentru GodHatesUsAll):

Hai ca exagerezi aici.....manelistii au o voce mult mai buna si mai talentata decat multi alti basinosi mari vedete si mari cantareti.Nu sunt fan al manelelor dar nu sunt ipocrit cand vine vorba de ele.Vaai manelele sunt cantate de tigani jegosi si nu e o muzica culta, eu ascult pop sau rock....pe naiba si tu si multi altii care se virginizeaza in domeniul asta danseaza la petreceri pe manele de rup

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru Insigna):

Pai, nu stric cheful nimanui la petrecere,urland "opriti muzica asta oribila",dar nici nu ma exteriorizez, facand miscari pe care le fac atunci cand tai un castravete. Ascultand umflati care urla despre averea lor (imaginara) si femeile lor ( nevasta si rudele ), simt cum incetul cu incetul se scurge viata din mine. Asa ca, imi pare rau ca Hitler nu s-a apucat mai intai de tigani, pentru ca altfel ne-ar fi scapat de oroarea asta numita manea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac? Nu. De ce? Ptr ca sunt naspa.=)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuu.
Manele=GUNOI!

| XBrunetteX a răspuns:

NU!
Manele = jeg, gunoi.

| SecretLady91523 a răspuns:

Nu. Intodeauna le-am considerat aiurea, si nu pentru ca toata lumea considera asta... Pt ca majoritatea muzici ne cultiva sau macar nu ne raneste urechile, aceasta muzica decultiva. Niciodata nu am inteles manelele, populara si dubstep-ulstraight face

| greenwave666 a răspuns:

Nu, pentru simplul fapt ca toate sunt la fel, toate transmit acelasi mesaj! "bani, avere, dusmani, dragoste, viata"!

| GodHatesUsAll a răspuns:

Pentru mine,maneaua nu este un gen muzical, este infectia pamantului. Eu imi imaginez maneaua ca pe un steag pe care scrie cu majuscule " Sunt un incult, un misogin, un jeg al societatii, un ignorant, etc " iar ascultatorul este cel care tine acel steag cu mandrie deasupra capului!

| olivia2000 a răspuns:

Putiin deoarece nu imi place ce accent au si imi place glasul lor

| sergiu1234 a răspuns:

Raspunsul meu: NU! Deoarece mereu aud aceleasi lucruri:bani, femei, dusmani, case etc. Prefer mai mult rock pentru ca daca intelegi versurile, iti dai seama ca sunt inspirate din viata reala.