| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista compozitori romani?
Ma uit la piesele romanesti pana in 2010 ca toate erau super ca melodie-vers,
Acum mai sunt doar vocile de atunci si nici o piesa noua buna,
Compun toti in engleza sau care e faza?
De cativa ani apar doar manele noi in Romania

8 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Dar se mai face muzica buna si acum. Printre artsitii buni se numara Smiley, Voltaj, Carla´s Dreams etc.

| anonim_4396 explică (pentru DonEduardo):

Smiley nu mai are piese bune nu se compară cu trupa simplu
Zici ca sunt niște compuneri de copii
Voltaj la fel 0 piese noi adevarate
Carla s Dreams are acum simplu și ușor dar ultima piesa bună înainte de asta a fost acele acum 5 ani
Nu se socotesc toate încercările ca majoritatea sunt piese la creion asa nu hit
Andra are doar prostii și ea
Ei ca interpreți sunt buni talentați dar piesele lasă de dorit

| AndrElle a răspuns:

Trapanele se numesc.

| anonim_4396 explică (pentru AndrElle):

Ce o fi dar nu sunt compoziții de calitate
Doar instrumentiștii de la manele sunt de calitate
Și câte un solist din loc în loc

| Silent3025 a răspuns:

Majoritatea nelodiilor cantate de Roxen sunt frumoase, tie nu-ti plac? Strainii vad ca sunt lesinati dupa melodia cu care va participa la Eurovision Roxen - Amnesia (Music & Lyrics by Adelina Stînga, Viky Red)

| anonim_4396 explică (pentru Silent3025):

Da roxen e ok dar nu e wow sincer
Ascultă piesele cunoscute de la bosquito sa vezi versuri și negative de calitate față de roxen
Sau Iris holograf
Tot comerciali sunt și ei chiar dacă spre rock
Vescan a fost bun până a devenit cunoscut și a epuizat ideile

| andreea2346 a răspuns:

Hmm... nu prea am vazut creatii uriase, gen albume noi create dar sunt cativa chiar ok.
Insa eu prefer compozitori si produceri strainihappy
Recomand compozitorii:RM, JB, Pdogg
Dar români recomand Smiley si Carla's Dreams

| FaneFane6564 a răspuns:

Pai majoritatea vand piese in afara pentru ca acolo se fac bani cu adevarat.